Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés, vagy inkább húzás?

Gyökérkezelés, vagy inkább húzás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kettő fogorvosnál voltam eddig a jelenlegi problémám miatt.

Bedurrant az ínyem. Az első nyugtatót ajánlott. - Igen nyugtatót.

Elmentem egy másikhoz pár nap múlva, mert már a fejem lerobbant a helyéről. Ő mondta, hogy ezzal azzal kenjem, leszedett egy kis fogkövet is egy fogamról. Írt fel antibiotikumot. Majd közölte, hogy a jobb felső rágó fogam offon van, az oldalán van egy jó nagy luk, és bizony gyökérkezelni kellene. Pár hét múlva menjek vissza, és elkezdi.

Pár hét? Addig a fogam ínyem fejem elmondhatatlan fájdalmakkal pompázik.

Holnap ismét van időpontom a nyugtatós fogorvoshoz.. Nem tudom mi lesz ebből, de nagyon feszült vagyok már a fájdalomtól.


Igazából lényeg az az lenne, (és bocsánat, de jól esett leírni), szóval hogy a gyökérkezelés, vagy húzás?

Beszéltem pár ismerősömmel, és családtaggal - csak anyu mondta, hogy vállaljam be a gyökérkezelést, a többiek mind azt mondták, hogy egyszerűbb a húzás, főleg, hogy a mosolyban nincs benne az a fogam.


Tavaj húzták a mellette lévő bölcsesség fogamat, amúgy az összes fogam rendben megvan még. Igaz, hogy mindkét lehetőség ijesztő, és rettegek a tűtől, de tavaj nagyon nagyon ügyes orvos húzta, az ég világon semmit sem éreztem. Mondjuk az a fogam ketté volt törve, mégis ügyesen kikapta egy másodperc alatt.


Ha esetleg húzás mellett marad a döntés véglegesen, akkor mennyire tud fájni egy szép nagy rágó fog húzása?


Köszönöm, hogy végig olvastad!


2020. szept. 8. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem húzasd ki. Férjem tavaly járt gyökérkezelésre, és hát nem volt túl kellemes élmény, az elmondásai alapján. Ráadásul hetekkel később még mindig fájt neki, visszament többször is. Végül az orvos javasolta a húzást, alig pár hónappal később. Felesleges tortúra volt az egész, és még hónapokig fájt neki, egészen addig, amíg ki nem húzták. Már bánja, hogy nem azzal kezdte rögtön.
2020. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Huzasd ki mert gyokerkezelessel elobb vagy utobb visszajon a fajdalom.
2020. szept. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

Mindenképp gyökérkezelés. Ha csak mákszemnyi esély van megmenteni, akkor meg kell próbálni. Vesztenivalód nincs, húzni később is lehet. Egy jól gyökérkezelt fog 15-20 évet is simán kibírhat.

Nekem volt már két olyan gyökérkezelésem is, amit teljesen vert helyzetből csináltunk, a doki is húzást javasolt. Nem engedtem, igaz megszenvedtünk vele, de azóta is köszönik, jól vannak, és ennek már sok éve. A húzás a legvégső megoldás, ha minden más eszköz kimerült. Előtte minden mást meg kell próbálni.

2020. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Döntsd el, mit szeretnél. Ha jól látom, nem magánrendelésre jársz (vagy nem jóhoz), így nehéz megmondani, mi a valóság. Nálunk családban, ismerősöknél is horror volt a gyökérkezelés. Ha rákeresel a folyamatra, könnyű kitalálni, miért: nagyon nehéz maradéktalanul eltávolítani mindent, és a 3/3 válaszoló kommentje igaz, csak a hangsúly az "egy jól gyökérkezelt fog" részen van, és hogy nálad mi lesz, azt senki nem tudja. Rengeteg ismerősömnél néhány év múlva random bedurrant a foga, és ki kellett húzni, mert nem látták, hol maradhatott még ideg. Én annyira félek ettől (sosem estem át ilyenen) a sok negatív tapasztalat miatt, amit mások meséltek, hogy csak akkor gyökérkezeltetnék fogat, ha a mosolyomnál látszik, egyébként húzzák ki. Ha jól vettem ki, hetes fogadról van szó, és minél hátrébb van egy fog, annál kevésbé látják, és annál több a gyökér is, tehát még komplikáltabb a gyökérkezelés. Ha gondolod, próbáld ki, max ha nem jó, kihúzatod. Én kihúznám, mert nem érnék rá folyton fogászatra járni.
2020. szept. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rágó fogaknak 3 gyökere van, kérdés egyenes-e, vagy görbe, mert akkor nem lehet jól kikezelni, legfeljebb lézeres gyökérkezeléssel, ami elég drága.
2020. szept. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van gyökérkezelt fogam, nálam sem a folyamat nem volt kellemetlen, sem azóta (kb. 7-8 év) nem volt vele semmi baj. Én biztos, hogy megpróbálnám megmenteni, de neked kell eldönteni, milyen preferenciád van. Foghúzásom szerencsére még nem volt.
2020. szept. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem négy gyökérkezelt fogam van. Normális orvos csinálta, rendesen volt érzéstelenítve, nem éreztem semmit. Utána pár napig kellett fájdalomcsillapítót szednem és nekem a szokásosnál több idő, míg a kezelés után rendbejön a fog és be lehet tömni véglegesen. Addig picit érzékeny, de azóta nincs ezekkel a fogakkal semmi gond. Hiányoznának a rágásnál ezek a fogak, ha kihúzták volna. Egy bölcsességfog-hiányom van csak (nem húzva lett, nincsen csírája), és az bizony hiányzik, néha a belevágódik ott az ínybe egy keményebb ételdarab, ami elég kellemetlen.
2020. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!