Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A Rossz fog nem esik ki saját...

A Rossz fog nem esik ki saját magától?

Figyelt kérdés

Egyszer láttam egy 40 év közötti hajléktalan nőt és egyetlen egy foga sem volt tiszta kossz volt feküdt a földön ,egy ilyen nőről nehéz elképzelni hogy bemegy a fogorvoshoz és kihúzassa a fogát főleg lehet még TB-je sincs.


De akkor hogyan hullott ki az összes foga?



Olyan létezik hogy a természet a test saját magát meggyógyítsa és a rossz fogak előbb utóbb kilazulnak meg gyengülnek és kiesnek?



Vagy akinek nincsen foga azt csakis a fogorvos vette ki?


Mivel egy fog soha nem esik ki magától legyen akármennyire is rossz fog ,csak akkor esik ki ha emberi erővel rásegítenek?

Pl kiütik ki húzzák stb



2020. okt. 7. 11:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem túl gyakori, hogy csak úgy magától kiesik, inkább letörik. Nekem is volt, hogy még gyerekkoromban megkínzott a fogorvos az érzéstelenítő nélküli fogtöméssel, olyan trehány munkát végzett hogy pár hét után ki is esett a tömés. Nem mertem szólni a szüleimnek, mert féltem visszamenni a fogorvoshoz, ezért 15 évig nem is kezeltettem azt a fogat. Azalatt letörtek belőle darabok, néha begyulladt és iszonyúan fájt pár napig. Az utolsó 5 évben már egyáltalán nem fájt, szerintem teljesen elhalt mert csak egy szürkés kráter maradt a helyén. Aztán rászántam magam, elmentem magándokihoz és ő nagy nehezen 1 óra alatt tudta kiszedni, darabokban a megmaradt fogat (elég nagy volt a gyökere az ínyem alatt). Szóval szerintem a hajléktalanoknak is inkább letörik, de attól még ott van a fog nagy része az ínyben.
2020. okt. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!