Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás vagy gyökérkezelés?

Foghúzás vagy gyökérkezelés?

Figyelt kérdés

Van egy fogam aminek a fele letört (külső részen) ínyig és voltam 3 fogorvosnál.

Ebből 2 azt mondta, hogy megtudja menteni, gyökérkezelés, utána csap, majd rá egy korona.

Viszont 1 pedig azt mondta, hogy ezzel nem érdemes foglalkozni a húzást javasolja mert a gyökérkezelés, csap, koronával lehetnek további problémák.

Egyik fogorvost se ismerem nagyon, hogy szokott-e lenni olyan munkája amivel szépen lehúzza az embert majd 1 hónap múlva mehet vissza mert megint gond van azzal a fogával vagy éppen nincs kedve gyökérkezelést végezni ezért az egyszerűbb megoldást a húzást javasolja.

Szerintetek melyik fogorvosban bízzak meg?

Létezik olyan ha gyökérkezelnek egy fogat arra raknak egy csapot majd egy koronát akkor azzal lehetnek további problémák?



2020. okt. 8. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:
83%

A gyökérkezelés mindig csak egy lehetőség a fog megmentésére, de nem tuti módszer.

Viszont ha a gyökérkezelés nem sikerül akkor utána a csapot meg a koronát se kell megcsináltatni értelemszerűen. Ha van rá pénzed és időd (minimum 3 alkalom) akkor érdemes lenne adni egy esélyt a fogadnak. Mégis csak eredeti fog. Igazából a pótlás is körülményes és drága. Én megkockáztatnám a gyökérkezelést.


Amugy nekem olyan dokim volt akinek nem volt türelme gyökérkezelni, így elmentem egy olyanhoz akinek ez a szakterülete. Nagyon ügyesen menti ami menthető :)

2020. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!