Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Függőlegesen letört fogat...

Függőlegesen letört fogat hogyan távolítanak el?

Figyelt kérdés
A fog letörése szuvasodás miatt történt. Pár napja vettem észre, hogy a fogam külső oldala picit mozog, eléggé zavart a rágásban, így leszedtem. Fájdalom, érzékenység hidegre/melegre nincs. A kérdésem, hogy sima fogorvos is el tudja távolítani vagy mindenképpen sebészre lesz szükség?

2020. okt. 19. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Eltudja távolítani, nekem eddig 2 fogam volt ilyen ami az ínemig letört, egyikre rá is nőtt, egy jó fogorvos kipiszkálja a gyökereket is. Ha béna, akkor beutal szájsebészetre.
2020. okt. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egyből elmentél vele fogorvoshoz? Bár, ha ránőtt az íny, gondolom nem nagyon. Fájdalmat okozott egyébként? Csak azért kérdem, mert nemrég tértem haza, az itteni biztosításom pedig még folyamatban van.
2020. okt. 19. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Magán fogászaton, ahol elég hozzá a fogdoki, 12 az átlagár. Ha nem tudja kivenni (akkor neki sem áll, hanem irány a szomszéd ajtó), akkor szájsebészet, az egy 20-as.

Semmit nem fogsz érezni.

2020. okt. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nálunk picit magasabbak az árak, nem magyarországi vagyok. Nem a fájdalomtól félek, csak ha nem sürgős, 2 hetet várok, mivel nem fizetnék feleslegesen, ha ingyenesen is ki tudják húzni. Köszönöm az infót. :)
2020. okt. 19. 17:23
 5/5 anonim ***** válasza:
1 vagyok, igen elég sokat vártam az egyikkel, mert tényleg benőtte a gyökeret az ínyem. Azzal is boldogult, az kicsit kellemetlen volt, mert kb kis lángszóróval égette le. Maszek fogorvos volt 8 ezerért kaparta ki a gyökereket, nem volt drága.
2020. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!