Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfog okozhat...

A bölcsességfog okozhat torlódást?

Figyelt kérdés

Egy ideje úgy érzem és látom, mintha a metszőfogaim közül az egyik kicsit előrébb nyomódott volna mint ahol eddig volt.

Az elmúlt egy évben többször fájtak a bölcsesség fogaim. Bár inkább alul felül kb sosem... és attól félek kezd előbújni a bölcsességfogam és elkezdni nyomni a többit és így torlódni fognak a fogaim.

Szerintetek valós az aggodalmam vagy ilyen nem nagyon szokott történni?

Érdemes kiszedetni, még ha bajt nem is okozott igazából eddig,csak mert nem akarom hogy esetleg fogszabályzót kelljen hordanom



2020. nov. 8. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igeb
2020. nov. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, okozhat torlódást.

A kérdésedre csak egy fogorvos tudna választ adni, miután belenézett a szádba.

Mivel ez nem sürgető, én most nem erőltetném a fogorvost, hanem türelmesen kivárnám a járvány alábbhagyását (jövő tavaszt vagy nyár elejét), és akkor keresnék fogorvost.

2020. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De bizony, sajnos ilyen nagyon gyakran tortenik. En kiszedetnem, nekem ez eleg ok erre, nem akarom, hogy a szep fogsorom tonkremenjen.
2020. nov. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Bejelentkeztem fogorvoshoz

Jovo heten megyek megnezetni.

Viszont megint latom hogy elorebb tolodott a metszo fogam

Es az a kerdesem hogy ha kiszedik esetleg a bolcsesseg fogam es mar nem fogja nyomni a tobbit akkor szerintetek van esely ra hogy visszamegy a “helyere” a metszo fogam?

Vagy ez csak fogszabalyzoval lehetseges

2021. febr. 2. 16:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Visszamenni nem fog, de legalabb mar nem nyomja elore semmi. Ha nagyon zavaro, akkor valoszinuleg fogszabalyzo kell.
2021. febr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Angel3000 ***** válasza:

Kedves kèrdezô! Bizony, hogy okozhat, - nekem megtolta a fogsoromat. A kinövô,

Fog torlodást okozó. A rosszul nôtt bölcsessègfog torlódást vagy egyèb sèrûlèst okozhat a szomszèdos fogakban. Ezèrt jobb mèg idôben eltávolitattni.

2021. febr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!