Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számítsak szájsebészeti...

Mire számítsak szájsebészeti vésésnél?

Figyelt kérdés

Mennyi injekciót szoktak adni? Mert az a baj ájulós vagyok ilyen téren. Egyet még elviselek,de múltkor a fogászaton mikor egy 2. is kellett,utána már elkezdődött bennem ez az ájulási folyamat :/ Nem tudok mit csinálni,már így reagálok rá kiskorom óta.

A beavatkozás mennyi ideig szokott tartani és mennyire szokott ömleni a vér ha metszik az ínyt? (A vér látványától is rosszul vagyok)


Utána pedig mennyi ideig fog még vérezni?

Messziről kell majd hazautazzak és nem tudom hogy fog ez majd menni,vérző szájjal


2020. nov. 29. 15:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
Hát én a szájsebészeten csillagokat láttam!
2020. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%
Őszinte részvétem.
2020. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem fogsz érezni, miután az érzéstelenítő injekciót megkapod. Jó, ha előre szólsz, hogy figyeljenek jobban rád, mert rosszul szoktál lenni! Lehet, hogy akkor lentebb helyezik a fejedet,friss levegőt engednek rád s úgy nem lesz semmi baj. A vér nem "ömlik", mert azonnal használnak vérzéscsillapítót, különben a sebész nem látná a vértől amit csinál. Utána, legfeljebb enyhén szivároghat még egy kicsit, komolyabb vérzéssel nem fognak elengedni.
2020. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Metionin ***** válasza:
100%
Az első szuri után úgysem érzed a többit ha nem nagyon távoli helyekre kapod őket. A vér nem ömlik, egyrészt van vérzéscsillapító, másrészt a szívó cső elvezeti. Nekem 2 bölcsességfogat véstek ki így alól, másfél óra volt de nem éreztem semmit. Összevarrták és nem vérzett utána egyáltalán. Utána 20 percig még a számban kellett tartani a vattát és annyi. 5 órát utaztam hazáig, feldagadt a fejem de különösebb problémám nem volt.
2020. nov. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Én nekem adtak injekciót, de uaúgy fájt utána a vésés
2020. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Szájsebészeti vésés? Mire kell itt gondolni, bölcsességfog kiműtése? Vagy valami hasonló?

Nekem bölcsességfog miatt kellett és mivel nem nőtt még ki, volt ott vágás, húzás, véső, minden. 3 érzéstelenítőt kaptam, kb. háromnegyed óra volt az egész és én végig csukott szemmel ültem, szóval semennyi vért nem láttam (én azt nem bírom, így sokkal könnyebb volt). Nem volt kellemes persze, de egyáltalán nem fájt. Ömleni pedig amúgy se fog a vér, mert azt felszívják valami kis csővel (kb. olyan, mint ami a fogovosnál is szokott lenni, hogy ne zavarja őt a nyálad). Utána pedig összevarrja és tesz rá valamit, hogy az felfogja a maradék vérzést (talán egy összehajtott géz darabka lehetett). Nem fogsz vérző szájjal elmenni onnan.

Sokkal rosszabbul hangzik amúgy, mint amilyen ténylegesen. Főleg ha jó szájsebész csinálja. Én is féltem tőle, de tényleg nem olyan vészes.

2020. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem bölcsességfog.

Nem tudom hogy mondjuk ezeket,rágófog talán,felül. Annyi maradt belőle,hogy fogóval már nem lehet kihúzni


Sok mindent megéltem már de sose féltem még semmitől így mint ettől :/ Annyira ijesztően hangzik

Amúgy a Semmelweisen lesz,jó véleményeket láttam róla de hát meglátjuk..

2020. nov. 29. 16:15
 8/20 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy vésni kell?

Nemrég voltam egy hasonló foggal, az ínyem belső felén semmi nem látszott belőle, a külső oldalon is csak 1-2 milliméter, tehát képtelenség megfogni.

De nem kellett vésni. Injekció előtt egy kis zsibbasztó krém, így már a szúrást sem éreztem, egy a fog mellé, egy a szájpadlásnál.

Minden eszköz elő volt készítve, hogy ne menet közben kelljen a szekrényben keresgetni, de nem volt szükség a a vésőre.

Ha jól emlékszem az eszközök nevére, akkor kis emelő, nagy emelő, feszítő, és gyökérfogó kellett.

És "simán" kijött. Nem volt több az egész 5 percnél, és egyáltalán nem fájt. A feszegetést, nyomást azt éreztem, de fájdalmat nem.

Ne aggódj, ők is utolsó eszközként vetik be a vésőt.

Vérezni nem nagyon fog, te pedig nem fogod látni a vért.

2020. nov. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Fogorvos mondta
2020. nov. 29. 18:27
 10/20 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha én is megúsznám ennyivel
2020. nov. 29. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!