Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Honnan jön a 2 perces fogmosás?

Honnan jön a 2 perces fogmosás?

Figyelt kérdés
Elektromos fogkefém van, ami 2 perc után jelez, hogy letelt a fogmosási idő. Ahogy nézem az összes elektromos fogkefénél így van... Nekem viszont a 2 perc nem elég, hogy átmenjek az összes fogon, még rohamtempóban sem. Honnan jön ez a 2 perces időtartam és miért erőltetik annyira az elektromos fogkeféknél? Szerintem a fogmosás akkor van kész, amikor átmegyek az összes fogon, nem akkor, amikor letelik a 2 perc.

2020. dec. 11. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálunk 2 is van, de nincs rajta idő.
2020. dec. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jaaa, hát akinek több, mint harminckettő foga van! :D
2020. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az érdekes, mert az összes elektromos fogkeféhez oda van írva. Nem kikapcsol 2 perc után csak jelez, lehet, hogy félreérthetően írtam.
2020. dec. 11. 18:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Az egy minimum idő. :D Csak egy jelzés.
2020. dec. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Meg fogom nézni, még nem tűnt fel hogy jelezne. De akkor ne törődj a jelzéssel, addig használd amig neked kell.

1es voltam.

2020. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nyilván addig használom, ameddig meg nem mosom az összes fogamat. A kérdés az, hogy mi értelme ennek a 2 perces ajánlásnak, ha nem elég a teljes fogmosásra? És miért mindenki ezt erőlteti, miért nem van az, hogy egyik 5 perc után jelez, másik 3 perc után, harmadik márka 4 perc után...?
2020. dec. 11. 21:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sem érzem tisztának 2 perc után, de nem zavar, hogy jelez, mosom tovább ameddig jónak látom. Gondolom azért vqn a jelzés, hogy addig minimum mossa a fogát mindenki, sajnos sokaknak a 2 perc is sok és amúgy nem mosják addig. :(
2020. dec. 12. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 petraa07 ***** válasza:
79%

Sziasztok,

az ember fogazatát 4 kvadránsra osztjuk fel. Jobb felső, bal felső, jobb alsó és bal oldal alsó fogak. A 2 perces mosás nem az egész szájüregre vonatkozik, hanem 1 kvadráns megtisztítására. Ha eltelt a 2 perc, mehet a következő kvadráns. 2 - 3 perc alatt nem lehet alaposan fogat mosni. A minimum beállított ideje így 8 perc egy fogmosás. :)

2020. dec. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyilván kísérletekben felmérték és statisztikailag elemezték, hogy mennyi idő kell ahhoz, hogy a fogakon levő baktériumok mennyisége x-ed részére csökkenjen fogmosás alatt. Utána kellene keresni a megfelelő nemzetközi vizsgálatokban ill. meg kell kérdezni a kefegyártókat erről.
2020. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát én ilyen statisztikát még nem olvastam! Olyat igen, hogy aki 2 percnél kevesebb ideig mosta a fogát, annak a fogmosása nem volt alapos. De ezek az illetők akkor sem mosnak több ideig, ha odatesznek eléjük egy 2 perces visszaszámlálót...
2020. dec. 24. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!