Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan,hogy fáj egy fog,....

Van olyan,hogy fáj egy fog,. de röntgen alapján az orvos másikat ítél ludasnak mert pl lyukas,és nem azt a fogat húzza ki, amelyik tényleg fáj?

Figyelt kérdés
Nagyon félek,hogy az ünnepek alatt be fog durranni egy fogam,de sajnos nem tudom,hogy melyik a ludas, mert három is sanszos,egymás mellett. ( Hátsó fogak jobb oldalon fent) viszont nem tudom,hogy melyik fáj valójában mert annyira még nem erős a fájdalom, viszont nagyon idegesít. Az egyik gyökér kezelt, a másikat tömték már,nem is olyan régen a harmadikon egy lyuk sincsen. Ha ezzel ügyeletre kell menni, akkor mit kezdek a helyzettel,és egyáltalán az orvosok mit fognak? Természetesen fogászatra rendszeresen járok, de a fogorvosom szerint szépek a fogaim,és külsőleg nincsen rajtuk hiba amiért indokolt lenne a fogászati kezelés, így időpontot sem kaptam.Ilyen esetben mit csináljak? Ha esetleg nem azt a fogat húznák ki, amelyik tényleg okozza, ügyeleten is,hogy jelentkezzek utána,hogy sajnos nem az a fog volt a bűnös,hanem mondjuk a mellette levő?
2020. dec. 15. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1X volt, hogy nem tudtam megmondani pontosan melyik fáj.

Ahogy végig kocogtatta, egyből kiderült melyik fájt.

2020. dec. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Van olyan, hogy mégsem az, amelyiket gondolod - ahogy az első válaszoló is írta. Persze a röntgen a biztos (és nekem is végeztek), de előtte megkopogtatta a fogaimat, és már az alapján kiderült, hogy a lyukas fogam szomszédja okozta a fájdalmat. Az ép fogam kocogtatása nem fájt, a lyukas fog kocogtatásánál pedig csillagokat láttam.


Én felhívnék egy másik orvost, foggal nem játszunk. Lehet, hogy most egyesek csak friss negatív Covid teszttel fogadnak, de még a teszt is olcsóbb, mint később 1-2 millióért pótolni a fogat, ha egyáltalán tudnál/akarnál ennyi pénzt rászánni (nem személyeskedésnek szánom).


A két kezelt közül bármelyik sanszos lehet. Ha a tömés alatt szuvasodik, az például tényleg nem látszik szabad szemmel, de szerencsére most nincs betiltva a rendes fogorvosi ellátás (ha jól tudom), mint tavasszal volt.


Jobbulást!

2020. dec. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy jártam, mint az 1 válaszoló.Panoráma alapján nem volt gond egyikkel sem a 2 közül, aztán mondta a doki, hogy na mindjárt kiderül, aztán kocogtatott és húúú vazeg:D

Viszont én úgy tudom sürgősségiben inkább csak húznak(legalábbis felénk), gyökérkezelt fogon még lehet esetleg műtéttel segíteni, hogy pár évig megmaradjon, érdemes keresni egy másik orvost aki ránéz.

2020. dec. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen, igaz nem ügyeleten haben normál rendelésen. Azt hittem a hetes fáj, de a panoráma röntgen mutatta hogy a nyolcas el van belül szuvasodva. (a hetesen lévő pici lyuk pedig negkicsi volt ahhoz hogy nagy fájdalmat okozzon).


Ha olyan nagy fájdalmad lenne hogy ügyeletre kellene menned akkor szerintem már egyértelmű lenne melyik fog a baj forrása. Addig is jobb ha már mist kérsz időpontot fogászatra.

2020. dec. 16. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem a bölcsesség fogam okozott olyan gondot hogy 4 fogam fájt egyszerre ugyanolyan erosseggel és igaz én tudtam hogy a bölcsességfog a ludas mert rossz volt, viszont a másik 3 fogamrol kiderult hogy semmi bajuk pedig fajtak kegyetlenül. De amint a bölcsességfog kikerult megszunt a többi fog fájdalma, és röntgen szerint sincs bajuk. Ha röntgenen sem látni semmit akkor tényleg a kocogtatasbol kiderulhet 😊 mivel van egy gyokerkezelt fog is köztük amiben már nincs ideg és nem érzel benne fájdalmat, meg fájhat mert gyulladasban lehet az is.
2020. dec. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy mentem oda, hogy tudtam melyik fogam fáj. Viszont a doki azt mondta, az a fogam kívülről teljesen szép, szépen be van tömve, nem látszódik rajta semmi. A mellette lévőn a zománc más színű volt elvileg vagy mi, és gyökérkezelte. Aztán csak nem múlt el a fájdalom, visszamentem és a mellette lévőt(amivel eredetileg mentem) is felbontotta, gyökérkezelte. Ezután elkezdett a bölcsességfogam bújni(?), nyirokcsomó felduzzadt, fájt az arcom, ez szerencsére most elmúlt. A hét végén megyek vissza végleges tömésekért a gyökérkezelt fogakra, aztán csináltatnom kell panoráma röntgent.

Itt is kopogtatással derítette ki, hogy melyik fáj(amivel először mentem és a bölcsességfog), remélem nem a bölcsességfog nyomta és feleslegesen kezeltettem egy egészséges fogat..:)

2020. dec. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,


Én is pont attól félek,hogy nem azt a fogat fogja kihúzni/ gyökér kezelni amelyik valóban fáj. Felül nincsen bölcsességfogam,így sajnos arra nem tudom ráfogni, pedig bár úgy lenne. Kívülről nekem is nagyon szépnek, egészségesnek tűnnek a fogaim, ezért is vagyok most úgy oda-meg vissza,hogy melyiket kezeltessem. Főleg,hogy nyakamon az ünnepek,és pont most kezdett el fájni, külön idegesít. A kopogtatással az a baj,hogy akárhányszor kopogtatják a fogaimat, egyiknél sem szisszenek fel, egyforma érzés mindegyiknél.

2020. dec. 16. 18:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Hideggel is probalkoztal? Hideg vizes vatta? Az adott fogakhoz érinteni? Vagy ha megnyomod a fogad?
2020. dec. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos mivel egymás melletti fogakrol van szó a fájdalom atsugarzik a jó fogba is 😔
2020. dec. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Röntgen nélkül ne engedd... szerintem én így jártam. Fájdogált egy fogam, egy záp, kopácsolt, hidegezett. Az egyik érzékeny volt a hidegre, a másik nem. Úgy döntött hogy amelyik nem az, azt gyökérkezeli, mert “elhalt”. Ez a felső ötös volt, azért annyira nincs hátul, hogy ne tűnjön fel, hogy szétrohadt, de nem is fordult meg a fejemben, hogy ilyen lehet, meg azt ugye nem tudtam így hogy most akkor melyiken is dolgozik csak közölte hogy elhalt és gyökér kezelés... szóval kezelte. Legközelebb mentem volna az időpontot lemondták, majd pár napra rá mehettem, de már másik orvos volt. Ő magának és az asszisztensnek fél szavakkal értetlenkedett, miután megnézte mi van, hogy “de miért ezt?”. Mindegy lekezelte, de kisröntgennel ránézett a mellette lévőre, mert nem tetszett neki. Meglátta a képet, közölte hogy hívják a következőt, hogy csúszás lesz, a fog olyan állapotban van, hogy egy napra se enged el vele, valami “szendvicset” vagy mi a szart is beleépített a töméssel és azt mondta, reméljük, hogy elkapta az utolsó percet és regenerálódik mert fiatal vagyok... nem mondták, hogy a másik elbaszta de nem tudok másra gondolni. A gyökérkezelt fogam annak rendje és módja szerint 3 évvel később ketté repedt menthetetlenül beletört meg koronára is alkalmatlan lett. Kihúzták most ott virít a helye...implantátum lesz méregdrágán de előtte szabályzás is kellene, arra már rég költeni akartam de nem jött ki rá a pénz. Így viszont sürgető a cigányasszony vigyor miatt, mert addig hiányos marad ugye... és azóta se hagy nyugodni, hogy szerintem annak a fogamnak nem volt semmi baja. Azért nem fájt a hidegtől, nem azért mert el volt halva. A másik meg azért csodálkozott utólag, hogy “de miért ezt?”
2020. dec. 17. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!