Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés 1 ülésben?

Gyökérkezelés 1 ülésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Volt már valakinek olyan tapasztalata hogy 1 ülésben elvegezték a gyökérkezelést?

Ma voltam fogaszaton magán rendelőben. A doki közel másfél óra alatt teljesen megcsinalta a fogam. Kifurta, kiidegelte gyökértömést csinált végül végleges tömést kaptam. Rá is kérdeztem hogy az e és azt mondta igen és nincs több teendő a fogammal. Akinek egy alkalommal megcsinaltak nem volt később gond? Furcsa az is persze örülök neki hogy kis fájdalmat sem érzek enyhe érzékenység van csak, persze harapást mellőznom kell vele pár napig. Inkább a szuri helye fáj. Vezeteses érzéstelenítést kaptam. Alsó 6-os két gyökerű fogrol van szó. Kezelés közben a doki talált egy mellék csatornát az egyik gyokerbol azt is rendbe tette. Akkor ennyivel megúsztam? Ha gond lenne az mikor jelentkezhet? Mennyire lehet sikeres egy gyökérkezelés egy alkalomból?

Köszönöm



2021. jan. 8. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A gyökérkezelés vagy sikerül, vagy nem. Nekem 3 után sem sikerült megcsinálni, azt mondta a doki, akkor ez már így marad. Ha jó az orvos, ez egy alkalmas dolog, nem kell többet menned. Ha rosszul sikerül, akkor úgyis érezni fogod egy hónap múlva is hogy érzékeny.
2021. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 fogam volt eddig gyökérkezelve. Egy alkalommal mindig. Nem is tudtam, hogy többször szokták. Több éve volt mindegyik, azóta is jók.
2021. jan. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Nekem egy alkalom alatt fúrta ki, elvégezte a gyökérkezelést, örültem is hogy ilyen hamar készen lett, az addig panaszmentes fog rá 1 évre belobbant egyik délelőtt, délután már ahogy megfúrta jött ki a genny, elkapkodta a gyökérkezelést és végül kihúzattam mert már megbolondultam.
2021. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Az orvos gyakorlati hátterétől függ, nekem volt olyan, hogy teljes protézishez egy ültő helyben (ami tartott vagy 3 órán át) gyökérkezelt ill. lecsiszolt 6 fogat. Ennek már vagy 8 éve. Semmi gond azóta se.
2021. jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 petraa07 ***** válasza:
74%
A gyökérkezelés történhet egy ülésben. Abban az esetben ha megfelő körülmények vannak. (nincs góc, gyökér körüli gyulladás, ha a gyökér csatornát sikerül feltágítani kifertőtleníteni és szárítani - nem vérzik stb...) viszont a gyökértömésnek 24 óra akötési ideje ezért nem túl jó ha mondjuk kompozit (esztétikus) tömést kap mivel mosni kell ami nem tesz jót a gyökértömésnek mivel nincs 100%ban megkötve. Így ha az nem cement alá ú végleges fedőtömés azt 24 óra múlva lehet megcsinálni rá.:)
2021. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!