Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen érzés ha varrnak a...

Milyen érzés ha varrnak a szájban?

Figyelt kérdés

Ki fogják műteni a fogam. Varrják majd a helyét. Nekem még sosem volt ilyen.

Milyen érzés? Gondolom nem fáj a szuri miatt, de mégis mennyit érzek belőle?

Varrattal jobban fáj a seb, mint anélkül? És amikor kiveszik a fonalat?



2021. jan. 17. 16:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Másfél órát műtötte az orvos az íny alatt lévő alsó bölcsességfogamat. Volt minden, vágás, csontfúrás, fogdarabolás, feszegetés. Mindeközben, hogy hozzáférjen, a számat oldalt egy kampóval húzták hátrébb. Nagyon sok érzéstelenítőt kaptam, őszintén mondhatom, hogy a varrás a legkellemesebb része. Abból semmit nem éreztem, csak annyit, hogy még mindig a számban van a keze meg valami eszköz.

A varratszedés nem vészes. Nekem a műtét a doki szerint is a legdurvábbak közül való volt (bár időben annyira nem volt vészes), így egy héttel utána, amikor a varratszedés volt, még bőven gyógyult, így szólt a doki, hogy szar lesz és előre elnézést kért. Kb. 10 másodperc volt az összes varrat, abszolút nem volt vészes, maximum kellemetlen, de annyira gyors, hogy időd sincs igazán felfogni.

2021. jan. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Metionin ***** válasza:
11. Ugyanez volt nekem is, 2 íny alatti keresztbe fordult bölcsességfog.
2021. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Rettegtem a fogorvostol. Soha nem volt még tomesen kívül semmi más kezelesem. Na nemrég a bölcsesség fogaim olyan szinten fajtak hogy műtétre került sor. 2 bölcs fogat és egy kisorlot szedtek ki műtéti úton. Amilyen remegve panikolva mentem utólag nagyon megnyugodtam. A műtét is csak kellemetlen volt nem fájt. A varrás szintén nem fáj. Csak azt érzed hogy az inyeden megy át valami feszül inkább ahogy a doki meghuzza de nem fáj. Nekem egy ponton fájt minden alkalommal mikor a szájpadlás oldaláról varrt. Sajnos a szájpadlás nem sokáig tud érzéketlen maradni, és én ott mindig éreztem a szurast. Doki mondta is adna szívesen szurit de azt mondta ugyanazt érezném ha megszurkalna mint amit varrás közben. Szóval pici szúrás érzés ahol nem zsibbad már teljesen.

Vele élni.. Hát nem kellemes de nem fáj. Inkább zavaronak mondanám hogy ott van a szájban. Állandóan piszkálni akartam a végén már dörzsölt,kisebezte az ajkam belül. Na az fájt inkább.

Kiszedni nekem kB 5-10mp alatt kiszedte mindhárom fogbol. Nem fáj egyáltalán inkább kellemetlen de van amelyiknel abszolút semmit nem érzékeltem abból hogy kiszedtek.

2021. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az élménybeszámolókat. Most már van egy elképzelésem mire számíthatok.
2021. jan. 18. 16:15
 15/15 A kérdező kommentje:

Túl vagyok rajta. A fogam kifeszegetése kellemetlenebb volt, mint a varrás. De fájdalmat nem éreztem.

Furcsa volt, hogy éreztem ahogy a doki húzza át a damilt az inyemen, és hogy milyen szoros volt amikor rákötötte a csomót. Tudtam hogy ennek fájnia kellene, de mégsem fájt. Érdekes érzés volt. :)

Most meg feszül a varrat mert be van dagadva a seb környéke.

2021. febr. 2. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!