Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Láttál már olyat, akinek...

Láttál már olyat, akinek törött felső metszőfogát csiszolták?

Figyelt kérdés
Iskolafogászaton, esetleg magatok élték át? Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy ez túlélhető-e érzéstelenítés nélkül. Egyszer nekem azt mesélték, hogy a 60-as években ezt érzéstelenítés nélkül végezték, de nem volt semmivel rosszabb egy egyszerű fogtömésnél, amikor fúrják az ember fogát. Igaz ez?
2021. jan. 30. 18:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem csiszolták. Úgy tört le, hogy nem ért ideget, de bizonyos okból még nem akarták kipótolni a letört részt, csak lecsiszolni simára. Hát nekem eléggé fájt. Érzéstelenítés nélküli tömésről nincs tapasztalatom szerencsére.
2021. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mennyi idő volt a csiszolás? Érzéstelenítés nélkül csinálták? A fájdalom teljesen bírható, vagy túlságosan éles fájdalom? Valamiért éles fájdalomnak gondolom.
2021. jan. 30. 18:34
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem volt érzéstelenítés, úgy nem fájt volna. Nem is kérdezte meg az orvos, hogy szeretnék-e, én meg kicsi voltam még és nem igazán tudtam kiállni magamért, meg eszembe se jutott, hogy lehetne kérni. Élesen fájt, nem igazán tudnám jól leírni, hogy hogy. De szerintem egyénfüggő, hogy ki hogy bírja - én nem igazán. Ha rendesen érzéstelenítve van, úgy oké lett volna.
2021. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És ez mikor történt, hány éves voltál? Neked ez rettenetes emlék volt, vagy fél óra múlva elfelejtetted az egészet? És arra esetleg emékszel, hogy mennyi ideig tartott a beavatkozás?
2021. jan. 30. 18:42
 5/17 anonim ***** válasza:
Elég rossz volt, de azért rettenetesnek nem nevezném. De azért nem a fél óra múlva elfelejtem az egészet kategória. Nem tudom meddig tarthatott, öt-tíz perc lehetett talán.
2021. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én voltam

.

2021. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg, hogy ennyit kérdezek (sajnos nálam meg érzéstelenítő allergia áll fenn), és azért tartok az egésztől. Ez nagyon régen történt Veled vagy mostanában?
2021. jan. 30. 19:19
 8/17 anonim ***** válasza:

20 éve.


Minden típusú érzéstelenítőre allergiás vagy? Mondjuk szerintem még mindig inkább egy ilyen csiszolás érzésteleítés nélkül, mint egy húzás.

2021. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sajnos mindenféle. Érdekes, hogy 20 éve nem adtak érzéstelenítőt ezért. SZTK-s eset volt?:) Ott képesek voltak ilyesmire... Hány éves voltál, hogy ennyire kihasználták a korod?

Ugye nem az a típusú fájdalom, ami ha belenyilal akkor a székből ki akarnál ugrani hanem végig nagyjából egyfajta erősségű?

2021. jan. 30. 19:55
 10/17 anonim ***** válasza:

9-10 lehettem, és ilyesmiben még ahhoz képest is éretlen. Az ottani gyerekfogászaton nagyon spóroltak az érzéstelenítővel sajnos, tejfogakat is anélkül húztak, mondván hogy annak már nincs gyökere - hát, attól még fáj rendesen, mikor kiszedik.


Nem emlékszem már rá, pontosan milyen volt, azért meg tudtam ülni nyugton.

2021. jan. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!