Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan szokjak át az egészsége...

Hogyan szokjak át az egészséges ételekre fogaim ápolása miatt?

Figyelt kérdés
Kicsit elhanyagoltam a fogaimat mostanság, ezért 2 napja kezdtem el rendesen fogat mosni, mert valamiért nem volt ehhez erőm se szinte. Vettem egy új fogkefét meg fogkrémet (parodontax) és már is érzem a hatását, mert már 2.napja nem fáj az ínyem pedig előtte rettenetesen fájt és érzékeny volt a fogam. Étrendileg is szeretnék egészségesebben étkezni de nem teljesen elhagyni amiket szeretni szoktam. Eddig nagyon sokszor eszem csipszeket, cukrokat, csokikat és egyéb junk food féléket meg energiaitalokat is mint üdítőket is iszom. Milyen ételek vannak amik erősítik a fogakat? Fogselymet tényleg érdemes használni? Szájvizet több félét próbáltam már de nekem majdnem mint leégeti a nyelvem és nem bírom 15 másodpercnél többet a számban tartani, de nélküle is eredményes a fogmosásom mostanában. Gyümölcsök, halak vagy milyen ételeket egyek ha erősebb és tisztább fogakat szeretnék? Eléggé érzékeny a fogam főleg hidegre mostanában. Nem szeretnék teljesen lemondani ezekről a kajákról de egészségesebb ételeket is akarok fogyasztani. Mit ajánlotok? Nektek mi vállt be? 22L

2021. febr. 1. 02:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Köles, búzacsíra minden kombinációja .

Fogkefével, fogkrémmel csak a boltokat gazdagítód .

2021. febr. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A magas calciumtartalmú ételekkel, friss zöldségekkel és gyümölcsökkel nem igazán lehet mellényúlni.


A táplálkozással egyébként sokszor nem is az a baj, ha lecsúszik egy csoki vagy egy zacskó chips. Sőt, sokan esnek abba a hibába, hogy mivel csokit nem esznek azt hiszik, jól csinálnak mindent. Pedig a probléma fő forrása valójában a nassolás, de az lehet egy pohár 100%os narancslétől kezdve egy órák alatt elmajszolt szendvicsig bármi. Ugyanis minden egyes fogyasztásnál, ami ténylegesen lehet a vizen kívül bmi, a szájüregi pH csökken, mely kedvez a szuvit okozó baciknak. Ezek a bacik nem csak az egyszerű cukrokat képesek felhasználni (ami egyébként pont egy 100%os gyümilében is van ráadásul), de nem esik nekik nehezükre az összetetteket is bontani (fehérkenyér például - bizonyított tény, hogy a fogszuvasodás a mezőgazdasági forradalommal vált népbetegséggé).


Vagyis a legjobb, amit tehetsz a fogaid egészségéért: étkezések között csak vizet iszol, se nem citromosat, se nem bubisat, sima vizet. Ha ennél valami édességet, gyümölcsöt vagy bármit, megteheted nyugodtan, de az vmelyik étkezés része legyen, amikor amúgy is lecsökkent már a szájüregi pH, mivel a cél az, hogy minél kevesebb időt töltsön a szád ilyen környezetben, de ha te ebéd után 1 órával még megiszol egy kávét, akkor még éppen nem volt ideje a pH-nak visszaállni, de már megint visszacsökkent. Erre kell odafigyelni, meg amit fentebb leírtam, hozzátéve, hogy esetleg kevesebb fehérliszt.

2021. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Fogselyem: nemhogy érdemes, de kell is. A fogak közti részeket ugyanis nem tisztítja más, a fogkefe sörtéje nem tud oda behatolni. Ha nem használsz, akkor a fogaid felszíneinek több, mint harmada nincs tisztítva egyáltalán. Nem véletlenül lyukadnak ki leggyakrabban ezen részek.


Szájvíz: félrevezető, mert hatása csak akkor van, ha rendesen meg lett tisztítva előtte a száj, de kérdés, hogy milyen hatást is várunk tőle valójában? A szájflóra szükséges és az életünk része, így egy tartós antibakteriális szer használata valójában káros. Csak azoknak van szükségük szájvízre, akiknek amúgy van valamilyen fogágybetegségük (melynek legnagyobb része eleve a rossz fogmosás miatt van ráadásul), és a gyógyulás elősegítése miatt adott típusú víz terápiás (időszakos) használata javasolt lehet. Ritka, de van fiatalkori fogágybetegség, ami viszont nem függ össze szorosan a szájhigiéniával, ott szóba jöhet a tartós használata, de szigorúan egy bizonyos terméknek. Illetve bizonyos szájsebészeti műtétek, egyéb szájüregi fertőzések esetén. Slussz passz. Amúgy nem szükséges, ráadásul hamis tisztaságérzetet nyújt az embernek, miközben ha a mechanikai tisztítás nem volt elégséges, akkor pont ott semmilyen hatást nem fog kifejteni, ahol kellene. Kicsit úgy, mint a mosogatásnál: attól, hogy víz alatt lögybölöd a tányért, még a zsíros kajamaradék nem jön le, mindenképpen szivacs és mosogatószer kell hozzá.

2021. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1.MEG a fogorvosodat szomorítod...
2021. febr. 1. 12:53
 5/8 A kérdező kommentje:
többieknek köszii :)
2021. febr. 1. 12:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Ételek nem fogják klasszikus értelemben erősíteni a fogaidat. A fognak nincsen olyan jellegű keringése, mint egy csontnak pl, egyedül a felszíni rétegét lehet befolyásolni, ezért használunk fluoridos fogkrémet. Ez képes a zománc erositesere azáltal, hogy a felső rétegbe beépül.
2021. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-pont fluoridos fogkrémet vettem :)
2021. febr. 1. 13:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a napi rutinodba beépíteni a gyümölcsöket. Nassolj almát, körtét minden nap. Akar úgy is hogy megpucolod, kis szeletekre vágod és mondjuk tévézés közben ezt eszed chipsek helyett. Esetleg néha elropogtathatsz egy répát, karalábét bármit. Hogy a napi táplálkozásodba bevidd készíts gyakrabban párolt zöldségeket, rizzsel valamilyen sült csirke hússal. Készíts ízletes salátákat; sok recept van a neten.

Én még azt is ajánlom hogy érdemes elektromos fogkefébe fektetni, alaposabban tisztít mint a sima. Kerüld az sls tartalmú fogkrémeket mert aftát okoz, szárít, és utána mindenféle szájüregi kenceficéket kell venni. Érzékenységre nekem a lavera fogkrémei váltak be, és jobbak az összetevői is.

A szájöblögetők erős maró hatását a bennük lévő nagy mennyiségű alkohol okozza, ami kiöli a 'jó' baktériumokat is, ezért a szájflóra egyensúlya felborul. Lényegében többet ártanak mint használnak. Ez tényleg csak akkor kell ha indokolt, pl műtét, vagy íny probléma, mint ahogy előttem is írták, de nem a hagyományos alkohol tartalmú hanem clorhexidine (di)gluconate.

Ha természetesebbet keresel akkor a fahéj, zsája jó a fogínynek, meg a kókusz jó a szájhigiéniának.

Remélem tudtam segíteni.

2021. febr. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!