Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy szokjak le az erős és...

Hogy szokjak le az erős és sós ételekről?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és tudom, hogy mennyire egészségtelen sok erős fűszert és sót használni, de egyszerűen enélkül nem ízlenek az ételek. Próbáltam fűszernövényekkel helyettesíteni pl lestyán stb, ami persze nagyon jó, de a sót meg az erős ízeket akkor sem helyettesíti.

Attól félek, hogy mivel egyenlőre fiatal vagyok, így nem érzem a hatását, de később ez komoly egészségkárosodáshoz fog vezetni.

Mellesleg apukám és nagymamám is ilyen, lehet, hogy úgy örököltem ezt a fűszerimádatot?



2020. ápr. 22. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem zavarja az emésztésed nyugodtan egyél csípőset, vagy fűszereset. A sót kell csak visszafogni!
2020. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Nyugodtan, egyed mindkettőt, a csípőst ha túl sok észreveszed, a sót meg a szervezeted majd szabályozza mennyit tart meg, viszont ha sok sót viszel be, a vizet se sajnáld, hogy ha kell tudjon mivel ürülni.
2020. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A túlzott mértékű sófogyasztás hosszú távon rendkívül negatív hatással van a szervezetre. Alapjáraton egy nagyon érzékeny homeosztazist tart fenn a szervezet, nem kell ezt meg nehezíteni.

Egyre jobban csokkentsd a só tartalmát, egy idő után hozzá fogsz szokni. Ez egy hosszú folyamat, de megéri. Sok sikert.

2020. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!