Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem gyulladt, nem fájó bölcses...

Nem gyulladt, nem fájó bölcsességfog húzásánál (műtéténél) miért kell antibiotikumot szednem? Ez normális?

Figyelt kérdés

Az orvosok szerint 2 nappal a műtét elött, majd egy hétig kell szednem.

Én ugy tudtam ezt csak akkor kell szedni ha gyulladásunk van?


2021. febr. 9. 06:17
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom miért kellene neked, nekem sem kellett, felesleges, ha amúgy nem fáj. Esetleg amiatt, hogy utána a műtét után ne gyulladjon be annyira, bár ha nem szeded, akkor már mindegy.
2021. febr. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"felesleges, ha amúgy nem fáj"

Antibiotikumot nem fájdalomra írnak. Műtét és műtét között is lehet különbség, amennyiben csontelvétellel jár és/vagy olyan anatómiai képlet van a közelben, ami sérülhet, indokolt lehet az antibiotikum (például felső bölcsfog esetén megnyílt arcüreg).

2021. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a fogorvosom (aki szájsebész is), hogy a csontelvétel miatt kell. Íny alatt, csontban lévő bölcsességfogat szedett ki, elmondása szerint nagyon sok csontot kellett eltávolítani, így még az antibiotikum mellett is felkészített az esetleges szövődmény(ek)re. (Végül semmi gond nem volt.)
2021. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!