Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a teendő pozitív Covid...

Mi a teendő pozitív Covid teszt miatti karantén alatti fogfájás esetén?

Figyelt kérdés

Régebben gyökérkezelt fog, kívülről nem látszik semmi. Pár éve egyszer bedurrant, akkor kaptam rá Dalacint, és utána rendben is volt.

Most Covid pozitív vagyok, és kezd érzékeny lenni. A Covid szövődményeinek megelőzésére Sumamedet szedek. Alapbetegségem miatt fájdalomcsillapítót csak Tramadolt szedhetek, amihez még hozzá lehet szokni. Ilyenkor mit tehetek, hogy még egy hétig ne durranjon be?

A fogorvosom elvileg délután rendel, de most ugyebár nem mehetek... Ilyenkor mit lehet tenni?


2021. márc. 5. 10:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

"A fogorvosom elvileg délután rendel, de most ugyebár nem mehetek... Ilyenkor mit lehet tenni?"


Felhívod telefonon délután.

2021. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
8%
Xard le a szabályt. Te döntésed, hogy 1 hét alatt elvisz a rossz fog (mert megtörténhet), vagy megbüntetnek mert megszegted a karantént. Ha meg nem durran be, akkor szerencséd van.
2021. márc. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Beszélj össze rokonnal / baráttal, hogy hozzon a ajtód elé gyógyszert. Fogorvos nem biztos, hogy tud e-receptet írni, de háziorvosok tudnak. Telefonáld le!


Ha #2-esre hallgatsz, akkor jól lefertőzöl egy csomó embert. Ha olyan rossz az állapota, úgyis kap antibiotikumot, akkor meg nem fogja "elvinni" a fog gyulladása a kérdezőt. Amúgy is elég ritka, hogy halállal végződjön egy fogfájás...

2021. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%

2-es, nagyon "okos" vagy: szerinted menjen, fertőzze meg a dokit is, aki meg aztán még másik 20-50 embert megfertőz, mire nála is kiderül, hogy pozitív... "Gratulálok" eme "felelősségteljes" gondolkodáshoz!


Nem véletlenül tart ott a járvány, ahol... van még jó pár hozzád hasonlóan gondolkodó felelőtlen ember :-(

2021. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Azert zart be a varosban egy fogaszat, mert egy karantenos bement, aztán megjelölte kontaktnak.

Erre vedekezesbol az ilyen eszűek miatt bezart az is, akihez mentem volna. Tobb szaz emberrel szabott csak ki...

2021. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ja, még valami: a karantén alatt BÁRMIKOR jöhetnek ellenőrizni, hogy otthon vagy-e? Has nem, még egy jókora pénzbüntetést is a kérdező nyakába sóznának, ha Rád hallgatna.
2021. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#3: Mint írtam, csak Tramadolt szedhetek, mint fájdalomcsillapító! Az van otthon, de csak ésszel lehet, mivel hozzá lehet szokni fizikálisan és mentálisan egyaránt.

Rendelőbe most nem mehetek. A doki elvileg tud gyógyszert felírni felhőbe, de már szedek antibiotikumot. Tehát távolról sok lehetősége nincs a dokinak.

2021. márc. 5. 10:52
 8/25 A kérdező kommentje:

Félreértések elkerülése érdekében: felelősséggel állok hozzá a karanténhoz, nem áll szándékomban megszegni. Csak nem tudom, ilyenkor mit lehet tenni? Hogy ne akkor essék kétségbe, ha bedurran... A karantén még legalább egy hét.


Nincs esetleg olyan ellátó intézmény, ami kifejezetten fertőzöttekkel foglalkozik?

2021. márc. 5. 10:56
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
E recept. Amig gyulladt, ugy se csinál semmit vele, mert nem hat érzéstelenítő.
2021. márc. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem értelek.

Adtam egy szerintem teljesen használható tanácsot, hogy hívd fel délután az orvosodat - NÁLA JOBBAN senki NEM TUD VÁLASZOLNI, erre te tovább "tipródsz" itt és a Gyakori válaszadóira akarsz hagyatkozni.


Kaptál másik használható választ is: gyulladt foghoz úgysem nyúl a fogorvos.

De erről kérdezd meg inkább a szakembert, azaz őt.

2021. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!