Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás arcüregy/fül fájdalom...

Fogfájás arcüregy/fül fájdalom. Ez mennyire súlyos, mivel jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Kedden-szerdám éreztem a balodali kisőrlőmnél, hogy érzékeny, minimálisan fáj... kis tükörrel megtaláltam egy gyönyörű barna foltot vagyis a szuvasodást. Jövőhét hétfőre kaptam időpontot fogdokihoz. Mára a fogam érzékenysége, "fájdalma" elmúlt. Gondolon kedden szerdán terjed el benne a szuvasodás.


Tegnap észrevettem, hogy a bal oldali arcüregemben tompa enyhe fájdalmat érzek ami néha a bal szemem fele sugárzott. Mivel a felső fogamról van szó gondolom az arcüregbe sugározta az ideg fájdalmat. Mára a fülem is pattog...a bal orrlyukam bevan dugulva... és rettegek, hogy hétfőn mitcsinálnak a fogammal.



Most lenne másodjára tömve. Jelenleg nem fáj most, néha néha van egy kis "fájadalom" érzés de kibirható. Nem piros az inyem, kopogtatásra, harapásra nem fáj.



Kétségbe vagyok esve, és félek, hogy gyökérkezelni vagy húzni kell az arcüreg "fájdalom" miatt.



Várhatóan mit fognak velem tenni hétfőn? Valakinek tapasztalat? :(



Köszönöm!



Dorina


25


2021. febr. 12. 11:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az arcüreg és a fogak oda-vissza hathatnak egymásra, ha a fog gyökércsúcsa közel van az arcüreghez.

Ha valóban fogeredetű az arccüreggyulladás, akkor a fogorvos gyökérkezelni fogja az adott fogat, mert ebben az esetben nem egyszerű szuvasodásról van szó, hanem a baktériumok a gyökércsatornán tovhaladtak, lejutottak a gyökércsúcshoz és irritálják az arcüreget is.

Ha azonban a fog vitális, és egy egyszerű szuvasodás van rajta, tehát nem a fog az oka az arcüreggyulladásnak, akkor szteroidos orrsprével kezdődően csupán az arcüreggyulladás kezelendő.

2021. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!