Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fehér folt a mandulán, mi...

Fehér folt a mandulán, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Eddig nem fájt, nem lázasodtam be, nem piros, a mérete is normális. Asztmás vagyok, emiatt szteroidos gyulladáscsökkentőt kell használnom, de mindig alaposan kiöblögetem a számat használat után. Teljesen véletlenül vettem észre, és csak az egyiken van ilyen. Ez lehet szájpenész? Vagy valami más?

[link]

A fogaimon lévő érdekes színek csak a fogszabályzóm😅



2021. ápr. 18. 13:58
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
39%
Ha szájpenész lenne, már a szájpadlásoson és a nyelveden is lenne. Valami baktérium ami el fog szaporodni, (ezért van még csak az egyik oldalt)
2021. ápr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
0%
D*
2021. ápr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy most 3. napja köhögök az asztma miatt, ami ugye váladékkal jár, és annak van ilyen színe, meg kinézetre is ilyesmi, de ha az lenne, azt le tudtam volna szedni, de nem sikerült.
2021. ápr. 18. 14:07
 4/39 anonim ***** válasza:
40%

Próbálj egy fültisztító pálcikával finoman rányomni, lehet hogy mandulakő.

Vagy menézheted vele, hogy ez egy letörölhető dolog, esetleg valamiféle gennyes váladék. Elképzelhető hogy kezdődő tüszős mandulagyulladásod van.

2021. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Megpiszkáltam már fültisztító pálcikával, de nem történt semmi.
2021. ápr. 18. 15:30
 6/39 anonim ***** válasza:
58%

Lehet mandulakő,de lehet tüsző is a manduládon.Amúgy normális a mandulád,nem duzzadt és a torkodon sem látszik gyulladás.Azért öblögess sós vízzel.

Próbálj jobb minőségü képet csinálni,amin látszik az egész torkod.

Meg kéne nézetni a torkod a gégészeten,lehet kell vmi gyógyszer.

2021. ápr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Holnap megyek vele orvoshoz, esélyes, hogy mandulakő. Hogyan készüljek?
2021. ápr. 22. 16:08
 8/39 anonim ***** válasza:
58%

Gégészetre mész?

Nem kell különösebben készülni,lehetőleg ne egyél előtte,már az öklendezés miatt a torokvizsgálat közben.

Belenéznek a füledbe,orrodba,megnézik a torkod,manduláid és valószínű lenéznek a gégédbe,a gégetükröt letolják a torkodig.Kellemetlen de kibírható ha nem vagy túl öklendezős mikor a torkodhoz érsz.Nekem már sokszor csinálták,én mindig öklendeztem.

Milyen most a torkod,mutass képet.

2021. ápr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Igen, fül-orr-gegeszetre megyek. Nem tudom, hogy mennyire vagyok öklendezős, fogászatra sokat járok, de ott nem mennek olyan mélyre.

[link]

[link]

A másodikon látszik is, hogy a mandulám ilyen lyukacsos, mintha ez mar nem az első kő lett volna, csak nem vettem eddig észre. Ez lehetséges?

2021. ápr. 22. 19:02
 10/39 anonim ***** válasza:
58%
Nem vészes a torkod,inkább csak mandulakő lesz.Mélyebben fognak lenyúlni mint a fogászaton,de ki lehet bírni.Amúgy szép a torkod de nem gond ha öklendezel.A gégészeten majdnem mindenki öklendezik
2021. ápr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!