Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fehér folt a mandulán, mi...

Fehér folt a mandulán, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Eddig nem fájt, nem lázasodtam be, nem piros, a mérete is normális. Asztmás vagyok, emiatt szteroidos gyulladáscsökkentőt kell használnom, de mindig alaposan kiöblögetem a számat használat után. Teljesen véletlenül vettem észre, és csak az egyiken van ilyen. Ez lehet szájpenész? Vagy valami más?

[link]

A fogaimon lévő érdekes színek csak a fogszabályzóm😅



2021. ápr. 18. 13:58
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
58%
Majd írd meg mit mondott az orvos.
2021. ápr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a segítséget!
2021. ápr. 22. 19:38
 13/39 A kérdező kommentje:

Fúh... most friss a dolog. Elmentem az orvoshoz, mondta, hogy ez mandulakő, és kiszedte. Nem volt kellemes, de tűrhető volt. Elmondta, hogy mi a teendő, és mondta, hogy ez még fog ürülni. Ott, mikor kiszedte, éreztem hogy a fülem is megkönnyebbült, aztán mire hazaértem (5perc), éreztem hogy megint szúr :( És megint ott volt egy nagy kő. Fél órán keresztül próbálkoztam, nagyon nehezen indult el kifele. Aztán kiszedtem még 3 nagyobb követ, meg egy kisebbet. Lehet hogy én vagyok a gyenge idegzetű, de ez borzalmas😓😭

Ráadásul ott van most két nagy lyuk a mandulámban, és így egyszerűen nem fogok merni enni, mert folyton ott van a gondolataimban, hogy oda be fog menni a kaja😖 Még egy egyszerű nyelés is gondot okoz fejben. Meg olyan fura is a mandulám mikor nyelek, nem fáj, de érzékeny vagy nemtudom. Gondolom azért, mert meg lett piszkálva. De én ezt nem akarom csinálni éveken keresztül😭

Csináltam két képet, az egyik a mandulám mostani helyzete, a második, hogy mit szedtem ki belőle, csak saját felelősségre nézzétek meg!

[link]

[link]

2021. ápr. 23. 09:32
 14/39 A kérdező kommentje:
Plusz a szaga is undorító, ha ilyen szájszagom lesz, még a kapcsolataim is meg fognak romlani, vagy közvetlen úton, vagy azért mert önbizalomhiányom lesz (eddig sem volt 10/10, de ha büdös lesz a szám, akkor a béka segge alá fog süllyedni😓)
2021. ápr. 23. 09:36
 15/39 anonim ***** válasza:
58%
Végleges megoldás az lehet, ha kiszedeted a manduláidat :)
2021. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Igen tudom, de most itt van az érettségi, az kitart nekem egészen nyárig, és nem kéne kihagyni minimum két hetet emiatt. Aztán a nyaramat sem szeretném elcseszni nyilván, és ha felvesznek az egyetemre, akkor meg azért nem jó akkor kivetetni. Ráadásul elegem van már az állandó orvoshoz rohangálásból is, kétszer műtöttek, februárban altatásban dugtak le csövet a tüdőmbe. Erre itt van még ez is. Asztmás vagyok, de ez még azt is felülmúlja, nem tudom elképzelni, hogy naponta szedegessem ki azokat a köveket. Ráadásul azóta hogy kiszedtem, nem merek enni, és fáj, ég a helye.

Nem akartam ezt önsajnáltatásnak szánni, de tényleg nagyon elegem van már abból, hogy próbálok egészséges lenni, és nincs egy kib*szott hét, hogy ne kelljen orvoshoz rohangálnom😔

2021. ápr. 23. 11:43
 17/39 anonim ***** válasza:
58%

Érthető, hogy most zaklatott vagy, aludj rá párat.

De gondolj bele, ez úgysem lesz egy fesztiválozós nyár, és habár kellemetlen szűk 1 hónap a lábadozás, mire tényleg minden úgy mehet, mint azelőtt, azért ezt nem kórházban fekve kell tölteni :)

És most érsz rá a legjobban, az első egyetemi hónapjaiban nem fog hiányozni ez a nyüglődés, valószínűleg jelenléti oktatás lesz addigra.

2021. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, nem vagyok egy bulizós, fesztiválozós fajta. Viszont folyamatosan formában kell tartanom magam (edzés), az asztmának is kell a tüdőfejlesztés, és ezt csak nyáron tudom kivitelezni.

Sztk-s alapon csinálják ezt altatás nélkül egyáltalán?

2021. ápr. 23. 12:08
 19/39 anonim ***** válasza:
58%

Gondoltam,hogy mandulakő lesz.Elhiszem,hogy kellemetlen volt mikor a torkodban turkáltak.

A baj,hogy megint meg fog töltődni a mandulád mandulakővel és az rossz szájszaggal jár.Gargalizálj Listerine szájvízzel,nekem attól szünt meg,de legalább egy év után.A manduláid kéne kivetetni,az volna a megoldás.

A gégédet is nézték tükörrel? Hogy bírtad a vizsgálatot?

2021. ápr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Azt amikor az orvos csinálta, még tűrhető volt. Attól voltam teljesen kész, mikor magamnak kiszedtem még 3 ugyanakkorát. Utána óráon keresztül nem mertem enni, mikor rászántam magam, akkor is fél órán keresztül csak néztem, egyszerűen képtelen voltam a számba venni, pedig alapvetően imádok enni.

Corsodil van itthon, meg Lidl-s szajvíz, használom majd rá valamelyiket, de elég mély a lyuk ahhoz, hogy ne tudjam kitisztítani rendesen. Es pont emiatt félek, hogy mivel nem tudom tisztítani, nehogy begyulladjon...

Igen, már most elgondolkodtam rajta, de csak nyáron tudnám, az is egy hónap kihagyás, és az rengeteg😥 Meg állítólag nyáron nem is műtenek, télen meg covid van...

Belenéztek a fülembe és az orromba, ott minden oké volt, ránézett a torkomra, ott meg csak ezt a mandulakövet találta. Nem nyúlt le mélyre.

2021. ápr. 23. 18:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!