Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fehér folt a mandulán, mi...

Fehér folt a mandulán, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Eddig nem fájt, nem lázasodtam be, nem piros, a mérete is normális. Asztmás vagyok, emiatt szteroidos gyulladáscsökkentőt kell használnom, de mindig alaposan kiöblögetem a számat használat után. Teljesen véletlenül vettem észre, és csak az egyiken van ilyen. Ez lehet szájpenész? Vagy valami más?

[link]

A fogaimon lévő érdekes színek csak a fogszabályzóm😅



2021. ápr. 18. 13:58
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Van változás a torkoddal,jó irányban?Nekem most,hogy elmúlt a hideg idő.Nem fáj,inkább csak kicsit érzékeny,nyelésnél. Ilyen:


[link]

2021. máj. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Áhh, most fedeztem fel pár napja, hogy a bal mandulám is kövesedik, kiszedtem egy lyukból 1 nagyot, meg már nem is számoltam, hány kicsit... Aztán kb. 2 hét telt el azóta, hogy orvosnál voltam, és volt már pár kisebb és közepes a jobb oldaliban is, illetve azon az oldalon a kráter elég nagy lett :( 3-4mm hosszú, ami így kicsinek hangzik, de ott bent bazi nagy, és hát így nyilván egyre több lesz a kő is. Nyáron megpróbálom megoldani ezt az egészet, mert ezzel nem akarok együttélni. Az önbizalmam is megcsappan, mikor tudom hogy büdös tőle a szám, pedig ápolom rendesen, fogszabályozóm is van (szóval tényleg törődök vele). Corsodyl-lal szoktam amúgy gargalizállni, nem tudom, milyen lenne nélküle, ha ezzel is ilyen :/

Ja, meg a fülembe is kisugárzik :(

De örülök, hogy neked javult a helyzet!

2021. máj. 13. 10:11
 33/39 anonim ***** válasza:

Mandulakő nekem is volt régebben 1 évig,szájvizekkel gargalizáltam,azzal ami épp volt,aztán megszünt a kő,azóta nincs.

Próbáld ki a Listerine szájvizet,állítólag jó mandulakőre.

2021. máj. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Ez a Corsodyl ez fertőtlenítős, a gyulladt fogamra adták alapvetően, higítani kell, annyira erős.

Hát sajnos amúgy nem én választom, nem én fizetem, szóval ilyen bolti szájvízből a Lidl-öset kapom. Nem tudom, hogy az mennyire jó, de biztos hogy jobb mint a semmi.

Viszont tényleg akkor a lyuk már, hogy kizártnak tartom, hogy lesz még olyan, hogy nem lesz kő :(

2021. máj. 13. 16:15
 35/39 anonim ***** válasza:

A fertőtlenítős is biztos jó.Nekem a mandulám feletti nyílásban volt kő,mikor volt még.Nem volt tőle büdös a szám.A szájszagot inkább a rossz fog,reflux,lepedékes nyelv okozza.Ismerősömnek gyerekkorában kivették a manduláit,időnként mégis vannak kövek a torkában a garatívek mögött.Lehet a mandulaműtét sem végleges megoldás.Én most Caola szájvizet használok.

A manduláimmal nincs is baj,nekem a torkom gyullad be gyakran.

2021. máj. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Igen, ott a mandula szélén, az első hártya mögött közvetlen. Az a legproblémásabb rész, de jön máshonnan is.

Jól hangzik...

Nekem a rossz szájszagot biztos hogy az okozza, mikor kijön, egyszerűen undorító, még a számban is érzem a szagát (mondjuk most kutatják, hogy a nyelvben is vannak-e szaglómirigyek).

Az se lehet kellemes.

2021. máj. 14. 14:05
 37/39 anonim ***** válasza:

Nekem is ott volt a mandula feletti lyukban,az első-hátsó garativ között.Hetenként egy gyufafej nagyságú darabot szedtem ki,de nem volt szájszagom tőle.A nyelved hátul nem lepedékes?Mert annak is van szaga.

Nálam teljesen megszünt a mandulakő.

2021. máj. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Az igen...

Nem, nem lepedékes. Igazából semmi egyéb bajom nincs tudtommal, néha van refluxom, de akkor azt kezelem, és az nem áraszt ilyen szagot. Meg eddig akárhányszor éreztem azt az ízt a számban, tényleg volt kő, még ha kicsi is. Meg minden nap megnyomkodom a manduláimat, mert ilyen nyúlós nyálszerű anyag jön belőle, ami kissé fehéres és az is büdös, gondolom az alakulna át kővé.

2021. máj. 15. 08:41
 39/39 anonim ***** válasza:
Lehet abból lesz a mandulakő.Úgy látszik a képen,a te manduláid is simák,nem kráteresek és nem is túl nagyok.Ha gondolod vetesd ki.Nekem is javasolta a doki,de most is megvannak és semmi gond sincs velük.Nekem inkább a torkom,garatom a kényes pont.A reflux nálam is jelentkezik időnként.
2021. máj. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!