Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fehér folt a mandulán, mi...

Fehér folt a mandulán, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Eddig nem fájt, nem lázasodtam be, nem piros, a mérete is normális. Asztmás vagyok, emiatt szteroidos gyulladáscsökkentőt kell használnom, de mindig alaposan kiöblögetem a számat használat után. Teljesen véletlenül vettem észre, és csak az egyiken van ilyen. Ez lehet szájpenész? Vagy valami más?

[link]

A fogaimon lévő érdekes színek csak a fogszabályzóm😅



2021. ápr. 18. 13:58
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
58%

A mandulakő nem betegség,ártalmatlan csak kellemetlen és a szájszag sem szerencsés.Egy ismerős lánynak gyerekkorában kivették a manduláit,mégis lett mandulaköve.Nekem sem a mandulámban volt,hanem a mandulám feletti lyukban vagy garatívek mögött.Lehet a mandulaműtét se végleges megoldás.

Nekem a torkomig ledugták a tükröt,már többször is.

Idült garatgyulladásom van,másfél havonta megyek valami miatt a gégészetre.

Mindig van valami a mandula,torok,gége triómmal.

2021. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
58%
Néztem a képet,nekem is ott volt a mandulakő,mint neked.
2021. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
#21 na hát ez is aztán nagyon jól hangzik😥
2021. ápr. 23. 19:38
 24/39 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom mi a jó megoldás!

A doki javasolta neked a mandulaműtétet?

2021. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Nem, szó sem volt ilyenről. Azt mondta, hogy ez még fog ürülni, és hogy lesz ilyen a későbbiekben is, teljesen ártalmatlan, csak ki kell szedni, ezt meg tudom csinálni magamnak is javarészt. Öblögessek szájvízzel. Meg azt mondta, hogy erre neki krónikus mandulagyulladást kell beírnia, de ettől ne ijedjek meg, mert nincs begyulladva (nem piros, nincs megnagyobbodva, nem gennyes). Nagyon aranyos doktornő volt, pozitív csalódás az állami ellátásban :)

Az egyetlen amit nem értek, hogy az anamnézishez szívritmuszavart írtak, holott én ilyenről nem tudok, én asztmás vagyok😅

2021. ápr. 23. 21:19
 26/39 anonim ***** válasza:
58%

Szerencséd volt a doktornővel!

Én már sok orvosmál voltam a gégészeten,a többséggel nem volt gond.Volt akinél többször is voltam,nagyon ügyesen vizsgált.Sajnos nyugdíjba ment januárban.

Nekem mondták már a mandulaműtétet,de most is megvannak a manduláim.Pont olyanok mint a tied,csak nagyobbak.Inkább a torkom piros mindig,krónikus garatgyulladás van beírva.

Hamar kaptál időpontot a gégészetre?

Én is készülök menni de most körülményes a covid miatt.Panaszmentesen is megnézetem évente kétszer a torkom.De renszeresen megnézem én is,szinte naponta fogmosás után a torkom,manduláim.

2021. ápr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Vigyázz ezzel a gyulladással, mert ráhúzódhat a vesédre és a szívedre😥

Igen, egyik nap dél körül felhívtam őket, másnap 8.30-ra kaptam időpontot.

Igen, az mondjuk jó, hogy jársz kontrollra.

2021. ápr. 24. 09:21
 28/39 anonim ***** válasza:
Én is kérek majd időpontot,minél előbb!
2021. ápr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Rendbejött már a torkod?
2021. máj. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Köszi a kérdést. Ez nem igazán fog rendbejönni, mármint ez a mandulakő mindig fog termelődni. Öblögetek este fertőtlenítős szájvízzel, ill. naponta 2x amúgyis, mert a szteroidos inhalátor miatt alapból kell. Aztán bízom benne, hogy nem lesz gyakori.
2021. máj. 1. 10:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!