Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hideg miert jó a fogamnak?

Hideg miert jó a fogamnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Par napja az egyik front fogam ahol a fogkő miatt kicsit vissza van húzódva az ínyem nagyon elkezdett fajni. De olyan folyamatos fájdalom amire semmi nem használ. A fajdalom jellege erősödő feszítő, égető fajdalom, ami néha lüktet is. Az egyedüli bevált módszer hogy enyhitsem az ha hideg vízzel öblítek. Olyankor tompul a fajdalom. Mindig is hideg érzékenyek voltak a fogaim, viszont most az esik jól, a meelget nem tudom elviselni. Szerintetek mi lehet a baj? Röntgen szerint nem szuvas a fog, csak fogköves. Fog probléma vagy erzekeynseg csak? De egy érzékenység okozhat ekkora es ilyen jellegű fájdalmat?



2021. máj. 12. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy a fogágyad, vagy a fogad van gyulladásban. Ha röntgenen nem látszik gyulladás a csontban, sem jelent semmit, idő kell mire felritkul. Fogkőeltávolítás után ha múlik, akkor a fogágy volt az.
2021. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ami még észrevehető, ha megnézem a fogam es az ínyem tövében ahol a fognyak van pirosas mar inkabb lilás színű csik látható.

Mar annyira faj hogy nem tudom eldonteni az ínyem feszit vagy a fogam. Ha bármi meleg langyos ital, étel kerül a számba ordítani tudnék. Viszont éjszaka az elalvás maga a pokol néha ugy érzem nem fogok tudni aludni, de vegül sikerül nagy fájdalmak közt és reggelig mig fel nem kelek semmi bajom. Ha a fogam lenne gyulladt akkor fajnia kene alvás közben is nem? Tanácstalan vagyok. Persze megyek dokihoz penteken, de már néha az ájulás környékez. A fogagy gyulladasra mit csinal a doki? Gyógyszer?

2021. máj. 12. 17:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsősorban fogkőeltávolítás... Súlyosságtól függően esetleg antibiotikum. Krónikus gyulladás nem fáj egyfolytában.
2021. máj. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az az igazság hogy ezért is nem értem a helyzetem mert egész nap reggeltől estig hideg vizes flakonnal járkálok és folyamatosan öblítenem kell a fogam, mert máskülönben 2 percet nem bírok ki. De amint elalszok nem érzek semmi fájdalmat.
2021. máj. 12. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!