Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért csak akkor megy el a fogorvoshoz, amikor már fáj? Hogyan lehetne megváltoztatni ezt a gondolkodásmódot?

Figyelt kérdés
2021. máj. 18. 07:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én mennék évente ellenőrzésre, de ezzel a macerával ami jelenleg van, inkább hagyom. Hetekig próbáltam időpontot kérni, még a telefont se vették fel :)
2021. máj. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Jó magam azért nem megyek jelentkezzbe,evvel nincs baj ha fel veszik a telefont 10. hívásra . Akkor vegyél ki szabit,oda megyek időpontra,akkor persze jön egy ismerős,rokon,barát akinek azonnal meg kell csinálni a fogát ,kezelni kell a baját .

Na nekem ebből lett,elegem és már mikor tényleg fáj és húzni kell akkor megyek !

Mert akkor sürgősséginek számítok soron kívül mehetek,bár 4-éve azért tudták mivel vagyok ott ki kellett,várnom 4-órát mire kihúzták a fogam .

Mert,hát rokonok,ismerősök,barátok előbbre valóak ?!

Úgy hogy minden fogorvos kapja be a faxomat !

2021. máj. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én pl az iskolafogaszati emlékeim miatt...
2021. máj. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Magánrendelésre nincs pénzem. A támogatott fogászatban meg nincs szabad orvosválasztás. Az én körzetesem konkrétan egy szadista vadállat.
2021. máj. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Emberek, nem kötelező ám egy életen át egy szar fogorvoshoz járni, aki tojik a fejedre. Érdekes az én fogorvosom felveszi a telefont és ellát amikor megyek az időpontra. Mellesleg nem a fogorvossal tolsz ki, ha csak akkor mész amikor már menthetetlen a helyzet, hanem magaddal. De látom ez nem zavar :D
2021. máj. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Én amúgy gondolkozok a magánon. Szerintem egy sima ellenőrzés meg van 10 ezer forintból... csak egyszerűen annyira nincs időm semmire, hogy ....ahh hagyjuk....


Első válaszoló voltam...

2021. máj. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj magánba. Egy rendszeresen ellenőrzött, karbantartott fogsor összességében sokkal kevesebbe kerül, mint egy elhanyagoltat megcsináltatni. Meg mellesleg az egészségedről van szó és jelenleg nem találták még fel a fogvisszanövesztést. Én ahova járok azért nem is kérnek külön pénzt, mert belenéznek a számba.
2021. máj. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként még szerencse, hogy fájnak a fogak, különben egyesek simán megvárnák míg kiesik az összes és folyékonyat ennének egész hátralevő életükben, minthogy fogorvoshoz menjenek... azt meg nem tudom sajnálni, akinek évi egy fogászati kontroll nem fér bele az idejébe. Ez nagyon ócska kifogás és szerintem még magadat se tudod ezzel megnyugtatni.
2021. máj. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#5: De, baromira zavar. De a magánt nem tudom megfizetni. És mint írtam, támogatott fogászatban nincs szabad orvosválasztás! Ha körzeten kívüli - egyébként támogatott - rendelőbe megyek, ugyanúgy számolnak mindent, mintha magánrendelőbe mennék.

Magánban lehet, hogy ingyen belenéznek az emberek szájába, de csak akkor, ha ott csináltatja meg utána.

2021. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem belférne az időmbe is, és az anyagi lehetőségeimbe is. De az a kva iskolafogaszat olyan mely nyomokat hagyott egyszerűen nem merek elmenni, amíg nem muszáj. Az én korosztályomban ez a legnagyobb visszatartó erő. Tudod, amikor az lebeg a szemed előtt, hogy ketten fogtak le csak úgy, mert "úgyse maradna nyugton" alapon abban a pillanatban, amikor leültem a székbe 6 évesen, hát....
2021. máj. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!