Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ebben az esetben érdemes...

Ebben az esetben érdemes eltávolítani a bölcsesség fogat? Az orvos miért erőlteti ennyire?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A napokban voltam a szokásos éves fogászati vizsgálaton,és fogkő eltávolításon. Meg is csinálták,nem volt semmi gond.

A jobb oldalon az alsó bölcsesség fogam ki van teljesen nőve (nem gyulladt,nem fáj),a bal oldalon pedig a felső is teljesen az alsónak viszont eddig csak a teteje látható (ez sincs begyulladva,semmi panaszom nincsen)

Az orvos mindenféleképpen el akarja távolítani műtéttel a bal oldali mindkét bölcsesség fogat,mert szerinte kockázatos hogy ott van.

Ugye ez jár egy konkrét szájsebészeti műtéttel,táppénzzel és hát nem kevés pénzzel.

Ha nincs panaszom,miért erőlteti ennyire?


2021. aug. 13. 08:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Lehet a bal nem is fér ki, csak még most jön és most fog szorulni, ami majd gyulladással és minden jóval járhat. De alapvetően ha kijön a felső és nincs alsó párja, akkor nem is tudod rágásra használni.. Emellett könnyebben is vannak vele problémák, mert nehezebb tisztítani amiért ennyire hátul van, de esztétikailag is lehet hogy ront, mert elnyomhatja a fogaid, ha nincs sok hely.

Orvosnak most könnyebb kiszednie, mint mikor már be van feszülve vagy be van gyulladva. Meg lehet, hogy a covidos lezárások előtt szeretné még kényelmesen megcsinálni, mint akkor, amikor kb alig jutsz el hozzá de esetleg gáz van.

2021. aug. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Az, hogy nincs panaszod nem jelenti, hogy nem cseszi szét a fogaid. Nekem se volt panaszom évekig, míg szét nem törte az előtte lévő fogat... Ha azt mondja mennie kell, akkor kell, ő látja és ért hozzá.
2021. aug. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Semmi nagy sebészeti műtét nem lesz ha az a fog ki van nővé. Nekem 2 p se volt. Ezekre már simán ráfog a fogóval és kiszedi. Nincs vágás varrás semmi. Egyébként ezért nyílván gyorsan gyógyul. A bölcsességfog kivételt egy kicsit eltúlozzák. Ebben az esetben hogy ennyire ki van nővé nem lesz borzasztó. Én simán tudtam enni még aznap, nem volt szájzáram és összesen 1 db fájdalomcsillapítót ettem meg. Szóval ne parázs számodra ez nem lesz nagy beavatkozás és hosszú táppénz max 2-3 nap.

Ha lehet egybe szedesd ki mindkettőt és egyébként igen amit az előzők mondták ha nem tud megfelelően kínai a fog mert nincs elég hely a szádba akkor be fog gyulladni sűrűn. Most még semmi baja sokkal gyorsabb és fajdalommentesebb lesz most megszabadulni tőlük. De ha nem bízol az orvosban kérd ki egy másik véleményét. De a beavazkozástól ne félj, mert tényleg nekem 10 p volt mire hatott az érzéstelenítő és 2 p se mire kísérték, sőt én inkább 1 percnek mondanám.

2021. aug. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én egy napot se voltam utána táppénzen nem is hallottam ilyet,pedig nekem 2 fogat szedtek egyszerre. Egy bölcsesség ami ferdén nőtt és egy hátsó fog, 5 perc volt a kettő.


Pár éve egy fogam (nem bölcsesség) 1 óráig kínlódtak míg ki tudták szedni,ott varrni is kellett de ott se volt táppénz.


Hallgass a dokira ha kell menj,de ha végképp nem vagy nyugodt akkor kérj egy másodvéleményt.

2021. aug. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat!


Pont azt az oldalit akarja kiszedni,aminek csak alig van kint a teteje. :( Ezért félek. :( Mert az még tényleg alig látható. Ami meg már teljesen ki van nőve azt hagyná.

2021. aug. 13. 09:14
 6/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát ezt ő látja, de én addig nem vállalnám, amíg gondot nem okoz. Nekem volt egy ilyen műtét, elég is volt.
2021. aug. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Remélem nem leszek túlságosan lepontozva, de egy kicsit szembemegyek azzal, hogy "márpedig ha a doki azt mondja, akkor igaza van".


Egy kedves ismerősöm körülbelül 2 éve jár havi rendszerességgel fogorvoshoz. Fogkőleszedéssel indult, aztán tanácsolták a bölcsességfogak eltávolítását, aztán egy fogszabályzót, de olyat, ami Magyarországon "egyedülálló" és csak alig pár doki csinálja. Így ment ez tovább, már jócskán 1 millió felett vannak a fogai, aminek különösebb baja nem is volt.


Olyat is ismerek, akinek 2 hetente kellett fogkőleszedésre járnia. Néhány alkalom, és 100 ezer forint után gyanús lett neki, hogy erre mégis mi szükség? Utána fogorvost váltott.


És még van pár hasonló történetem. Nem akarok konteókat gyártani, de mindenki vonja le a következtetéseket.


Kérdező, ha elbizonytalanodtál, akkor kérd ki más fogorvos véleményét is.

2021. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Miert kellene tappenzre menned? Ne nevetess.. 2 fogamat mutottek ki egyszerre, ra masnapra mar dolgoztam.

Ha az orvosod, akiben megbizol azt mondja huzzatok, akkor lehet igaza van. Egyebkent meg ha nagyon ketelkedsz benne, menj el egy masik dokihoz is, hatha o okosabbat mond.

2021. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

“Olyat is ismerek, akinek 2 hetente kellett fogkőleszedésre járnia. Néhány alkalom, és 100 ezer forint után gyanús lett neki, hogy erre mégis mi szükség? Utána fogorvost váltott.”


Tenyleg nem bantasbol, de mennyire hulye lehet az, aki kethetente el is megy fogkoleszedesre. Belenezel a sajat szadba es tisztan latod van-e ott fogko vagy nincs.

Azert ennyire naiv ne legyen mar senki, odamentem volna a fogorvoshoz es mielott nekiallt volna leszedni a “lathatatlan” fogkovemet, megmondtam volna neki, hogy “ugyan mutassa mar meg, hogy pontosan mit es hol fog leszedni”..

2021. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Van ilyen orvos is,olyan is az biztos. Meg fogok kérdezni még mást is.
2021. aug. 13. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!