Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Extrém fogérzékenység el tud...

Extrém fogérzékenység el tud múlni, vagy együtt kell vele élni?

Figyelt kérdés
Édesre érzékeny, ezért természetessé vált számomra, hogy túró rudit, Sport szeletet, datolyát, lekváros, illetve mézes kenyeret ünnepnapokon sem ehetek. Ott kezd csak sok lenni a dolog, hogy már az őszibarackot is szopogatva eszem meg (mintha annyira édes lenne?). Elég régóta használok Sensodine fogkrémet, és alkalmanként arra való fogkenőcsöt is. A helyzet inkább romlik mint stagnál. Amikor tényleg zavaró lett a dolog, kicsit nehezen jutottam el fogorvoshoz a korona miatt, de 'ép fogazat' állt a leleten. ("Biztos lyukas valamelyik" - nem.) És igen az összes fáj. Van még valakinek ilyen baja?

2021. aug. 16. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát most tulajdonképpen mi is a tünet? A teljes fogsor érzékeny és már évek óta? Minimum egy alapos kivizsgálásra lenne szükség panorámaröntgennel, mert ez nem normális dolog.
2021. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Lehet csökkenteni az érzékenységet erre való termékekkel, viszont az okot kell megtalálni, mitől kopik rohamosan a fogzománcod.

Savas dolgoktól kezdve a helytelen fogmosás is probléma lehet.

Puha sörtés fogkefét használj, semmilyen fehérítős dörzsölős,kefét erősen rányomós dolgot nem szabad.

Gyümölcs után sem mosunk fogat.

A zománc ha lekopott/megkopott, nem épül sajnos vissza sosem. Ha már nagyon durva a helyzet, romlanak is a fogak idővel, korona lenne a megoldás rá.

Okozhatja genetika is ,de akár vitaminhiány is.

2021. aug. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a tünet hogy ha édesbe harapok, elkezd állkapocs-szakajtóan fájni a sértett terület. Fogorvos tud róla, ő adta a kenőcsöt. Nem tudom mi a panorámaröntgen, utána nézek
2021. aug. 16. 17:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg jobb lenne az okot tudni. Én megtettem amit meg tudtam, az étlapom rövidítésével meg a fogkrémmel, együttélek vele teljesen
2021. aug. 16. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:
De a fogorvos mit mond? Van szuvasodás? Tömött-e az a fog? Ínyed rendben?
2021. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs tömött fogam, se szuvas. Igen gondolom rendben van az íny is, annyit mondott csak hogy hátul kicsit sok a fogkő.
2021. aug. 16. 20:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem kezdődő szuvasodások okoztak ilyet (amit az orvos szerintem még többet árt mint használ betömni - hát tényleg segített az egészséges diéta betartásában), meg alászuvasodott tömés (utóbbi nem derült ki időben, gyökérkezelés lett a vége mert begyulladt).


Nade hogy nálad mi lehet, ha se szuvasság, se tömés nincs - passz. Másodvéleményt kértél másik orvostól? Több szem többet lát.

2021. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A zománc lekopása után jelentkezik a szuvasodás. Ok és okozat gyanánt.

Van akinek gyenge ez a réteg a fogán , rengeteg kellemetlenséget okozva ezzel, olyankor pedig hiába tesz az ember akármit, mindennel árt neki.

Viszont egy másik orvossal én is konzultálnék a helyedben, csak hogy biztosan nincs-e rá valami megoldás..

2021. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!