Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért hányom össze magam...

Miért hányom össze magam újabban fogmosás közben?

Figyelt kérdés

Pár hete/hónapja kezdődött. Mosom kb fél percig vagy addig se, öklendezés jön rám mindig, könnyezik a szemem és ha nem köpöm ki hamar behánynék, ma reggel sikerült is. Semmit sem csinálok máshogy mint azelőtt. Volt nyáron egy időszak, amikor megváltozott a hangom pár hétre, rekedt lett. De már elmúlt. Akkor változhatott meg valami?

29f


2021. szept. 16. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Fordulj a háziorvosodhoz, mivel ez egyáltalán nem normális.
2021. szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Próbálkoztál másik fogkrémmel? Lehet egyik összetevőjére vagy érzékeny
2021. szept. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Én ugyan nem hányom össze magam, de az biztos, hogy az elmúlt 5-6 év óta ha a bölcsességfogaimnál alaposabban babrálok, akkor nálam is bekattan az öklendezhetnék. Ami korábban NEM VOLT!!!

Gondolom ezek már az öregedés jelei! :)

én 42 vagyok!

2021. szept. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Változtathattak a fogkrémed összetételén, cseréld le. Anyummal ugyanez volt, hányni tudott a fogmosástól. Lecseréltük a fogkrémet, azóta semmi baja.
2021. szept. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, úgyis ma fogytak ki, megnézek másikat. Viszont az a fura hogy 2 fajta volt és mindkettőnél ez van, bár persze csinálhatják ugyan abból az összetevőből őket.
2021. szept. 16. 10:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve kezdődött ugyanez nálam is. Azóta nem tudok nagyon mentolos fogkrémet használni, lecseréltem a korábbiakat. Például citromostól sosem volt ilyen problémám.

Nem tudom, hogy mi okozhatja.

34/N

2021. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
Csak egy jó tanács, ne mentolosat válassz. Anyumnak azzal az összetevővel volt baja, akármilyen mentolosat vittünk neki, meghányatta. Most narancsosat használ, semmi baja. A rossmanból szoktuk venni.
2021. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez hullámzó, vannak hetek amikor nincs gond, vannak amikor durván öklendezek, van, hogy hányok
2021. szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy osztalytarsam, aki hányt a mentolos fogkrémtől. Fogalmam sincs, mitől lehet ez.
2021. szept. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A fogkrémek tényleg okozhatnak ilyet, de nem feltétlenül az ízük miatt: ha nagyon habzik és megpróbálsz hátra menni a fogkefével, akkor a torkod közelébe nyomod a habot, ami beindítja a garatreflexet. Én alapból keveset rakok a fogkefére és így nem szokott gond lenni, de ha véletlenül egy csepp is a torkomhoz csúszik, azonnal öklendezek.

Használj SLS (ez okozza a habzást és amúgy is bőrirritáló hatású) mentes fogkrémet (pl. elmex, curaprox) és tegyél kevesebbet a fogkefére.

Egy fogászati asszisztens/dentál higiénikus

2021. szept. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!