Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő, szerintetek ez mitől...

Fogkő, szerintetek ez mitől lehet? Többi lent.

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, soha semmi gondom nem volt a fogaimmal azon kívül, hogy két bölcsesség fogamat ki kellet húzni. Alapvetően figyelem gyakran a számat belülről, hogy van-e valami elváltozás stb. Viszont mostanában kevésbé figyeltem erre. (Kb. 2 éve voltam fogorvosnál utoljára) Kértem egyből fogorvoshoz időpontot mert elég rosszul néznek ki. Annyit hozzátennék, hogy asztmás vagyok és erre szedek szteroid alapú inhalátort. Mellékeltem képet is.

[link]



2021. okt. 13. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Fogkö, le kell szedetni fél évente, nincs oka, én is hajlamos vagyok rá.
2021. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ez soknak számít, mármint a fogkő mennyisége. Ahogy néztem a lenti fogak “hátulján” is van egy csíkban. 2 hét múlva kaptam időpontot.
2021. okt. 13. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha soknak gondolják majd, elmondják hogyan moss hatékonyabban fogat, szerintem nem sok, de mindig le kell szedetni, különben kilazul, kiesik a fog.
2021. okt. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nincs oka, a fogkő nem más, mint az ott maradt lepedék megkövesedett formája. Itt a hajlam maximum annyit befolyásol, hogy az egyénnek ez mennyi időt vesz igénybe, de minimum 1-2 hét kell a képződéséhez, ami azt jelenti, hogy azt a területet ennyi ideig egyáltalán nem sikerült jól megmosni.

Vannak ún. predilekciós helyei, részint azért, mert ott vannak a nagy nyálmirigyek kivezető nyílásai és a bennük lévő ásványi anyagok csapodnak ki a lepedékre, részint azért, mert ezek többnyire amúgy nehezen hozzáférhető helyek fogmosáskor. Ilyen például az alsó metszőfogak nyelv felöli felszíne.


Ez nem számít sok fogkőnek, viszont valóban ezek jól látható és könnyen hozzáférhető felszínnek számítanak, aki rendszeresen belenéz a tükörbe, annak látnia kéne, hogy van ott valami. Ezen kívül a fogkő jelenléte ínyvisszahúzódást eredményezhet, ami adott esetben maradandó. Ez eleinte inkább esztétikai probléma, de azért egy ilyen elülső fog látható felszínén rossz érzés az a tudat, hogy az ember egyszer nem figyel és máris úgy marad.

A hosszú távú következmények az ugye tartós ínygyulladás, ínysorvadás, fogágbetegség. Mind fogelvesztéssel jár, ha évekig fennáll.

Szedesd le persze, ezen a pár héten már nem múlik és ezentúl mindig minden este nézd végig a fogaidat és simítsd végig a nyelveddel. Ha nem tükörsima, akkor maradt ott valami. Fogselyem minden este különösen ezeknél a fogaknál, de persze mindenhol, mivel a fogak közé a fogkefe sörtéje nem hatol be és ott is fogkő fog keletkezni.

2021. okt. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy állításod szerint "gyakran figyeled a szádat belülről" ez nem 1 hét után alakult ki, de nem is egy hónap...
2021. okt. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!