Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehúz a fogorvos?

Lehúz a fogorvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

tömték a fogaimat, viszont az egyik fog csak részben lett kész, mivel még egy régi tömést újra kellene tömni. Én viszont kifizettem a tömés árát arra a fogra is. Most ha én jelzem, hogy azt a tömést még cserélni kellene, megint ki kell fizetnem a tömés árát? Én ezt teljességgel nevetségesnek tartom, várom a véleményeket, esetleges tapasztalatokat.



2021. okt. 31. 03:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve van egy gyökérkezelt fogam, viszont azon maradt egy ideiglenes tömés. Annak a tömésnek a cseréjét szintén újra kell fizetni? Az a fog alapjáraton tömve lett és fizetve, csak az ideiglenes tömést nem tömte újra, mert még dolgozni kell a gyökérkezelésen
2021. okt. 31. 03:22
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha így történik, akkor tulajdonképpen 3-szor fizetek egy fogért? 30.000 forint volt a gyökérkezelés röntgennel+ideiglenes töméssel, 20.000 a fog tömése alapjáraton, és kifizetek megint 20.000 forintot az ideiglenes tömés cseréjéért??
2021. okt. 31. 03:26
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Menj vissza és csinálják, meg vagy feljelented őket!
2021. okt. 31. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Most ezt nem értem. Előre ki kellett fizetni a megbeszélt kezeléseket? Önmagában szokatlan, de ha így is van, a nyugta vagy számla igazol mindent és amíg a kezelések nem érnek véget, addig úgyis jársz oda. Miért kellene duplán fizetni?
2021. okt. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt ott kellene megkérdezni. Nálunk részletes árlista van, mondjuk a tömés a töltőanyag mennyiségétől függ, de mindig csak azt kell fizetni, amit megcsinált.

Például ha gyökérkezelés kell, és menni kell tisztítani, vagy ha ideiglenes tömés van, nem az egészet fizeted előre, hanem mindig csak az aznapit.

2021. okt. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első részét a problémának nem tudom jól értettem-e: tehát egy fogon volt 2 különálló tömés, amiből csak az egyik készült el? Igen, azt illet volna együtt csinálni, vagy ha bármi miatt egyszerre nem készülhetett el (ilyen is van), akkor nem illik külön árat felszámolni a másikért.


A gyökérkezelésnél: ez teljesen így van mindenhol, amit leírtál, külön kell fizetni a gyökérkezelésért és külön a fedőtömésért és ez az ár is teljesen korrekt.

2021. okt. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, 11:36 jól értetted. A tömés ára ki lett fizetve az egész fogra, de maradt még rajta tömendő rész.

A gyökérkezelt fogra is ki lett fizetve a tömés, mert a gyökérkezelésen kívül be kellett tömni a gyökérkezelt fogat 2 felületen, de a gyökérkezeléssel járó ideiglenes gyógytömés cseréje kimaradt, még mindig újra kell tömni.


Ha ezekre fizetni kell újra 15-20 ezer forintot, nem tudom mit tehetnék, átverve érzem magam.

2021. okt. 31. 14:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja értem. Hát sztem akkor ott sem lenne korrekt újra elkérni ugyanazért pénzt.
2021. okt. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!