Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magas vérnyomás miatt gyógysze...

Magas vérnyomás miatt gyógyszereket szedek, idegi eredetű szívritmuszavaraim is szoktak lenni. Hogy fogja így érzésteleníteni a fogam a fogorvos?

Figyelt kérdés

Legjobban talán az éezéstelenitéstől félek, nehogy bekavarjon a gyógyszereimmel, vagy akármi baj legyen.

Régebben talán idocain injekciot adtak, attol nem volt bajom, de akkoriban emis szedtem gyógyszereket és nem tudok róla, hogy magas lett vola a vérnyomásom. Azóta ez változott. Vajon van a fogorvosoknál többféle érzéstelenitési lehetőség. Ami jó lehet nekem is?


2021. okt. 31. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmit nem befolyásol, simán lehet érzésteleníteni.

Csak akkor kéne aggódnod, ha terhes lennél, vagy allergiás a beadott érzéstelenítőre.

2021. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hogyne, mindig kell lenni alternatíváknak, mivel sokaknak nem adható például lidocain (szoptatós anyák, allergiások, de akár a te eseted is idesorolható - mondjuk szerintem itt inkább biztonsági okokból választHAT más szert az orvos, ez majd ott eldől a pontos anamnézised alapján).

Egyébként pedig nem befolyásol semmit, az alternatívák többnyire még jobbak is a lidocainnál, csak sajnos pont 3-4x annyiba is kerülnek, ezért nem azt használják általában, de itt is tudok kivételt, akár állami fogorvosnál is. Nincs okod izgulni! Annyi tanácsom van egyedül, hogy írd fel magadnak, hogy pontosan milyen gyógyszereket szedsz és miért, ezek fontos infók az orvosnak :)

2021. nov. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!