Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon letört a fogam, amit...

Nagyon letört a fogam, amit szájsebészeten fognak kiszedni. kivel történt ilyen, elmesélné hogy csinálták?

Figyelt kérdés

a fog fele hiányzik, ínnyel egy szinten le van törve nincs rajta elég fogás hogy a fogorvos kihúzza, mehetek szájsebészetre vele.

azt gondolom hogy lefejti az ínyt, és ezután simán fogóval kihúzzák?

remélem nem valami kalapácsolás lesz :D

köszi a válaszokat



2021. okt. 31. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
nálam 5. fogóval sikerült :D:D dokinéni már jobban izzadt, mint én
2021. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

húbaz. az kemény.

akkor fogóval, és neked mennyire volt rossz?

2021. okt. 31. 17:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs begyulladva, akkor meg sem érzed.
2021. okt. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ennél jobban széttört, a fogorvosom gyökérfogóval ki tudta szedni. Nem volt neki könnyű menet, mivel háromágú gyökér volt, megszenvedett vele, de nem kellett vele szájsebészetre menni. Szóval gyanítom, hogy a szájsebészeten is ki fogják tudni szedni fogóval.
2021. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nincs begyulladva, röntgen szerint egy kicsi góc van alatta.

remélem könnyen kitudja szedni majd

2021. okt. 31. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen, kettő is.

Az egyiket észre sem vettem, gyökérfogóval simán kivették.

A másik, egy kicsit makacsabb volt, kampós volt a gyökér vége, azt egy picit vésni is kellett. De igazából, fájdalmat annál sem éreztem.

2021. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
milyen művelet volt a vésés? min ha szobrászkodna? :)
2021. okt. 31. 18:53
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
64%
Hát nekem egyszer ilyen mikor kiszedtek sebészeten, azt mondtam, hogy soha többet, ha lesz ilyen és amíg nem okoz gondot, addit ott marad. Nekem vésni kellett, és fájt is, hiába nem volt se begyulladva, érzéstelenítő is hatott, de mégis. Rendesen leizzadtam. Barbár dolog.
2021. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nem olyan volt mint nyolcasnak.

Próbálta kivenni gyökérfogóval, de "ragaszkodott a helyéhez", picit véste az egyik oldalt, aztán a másikat, a végén már mondta az asszisztensnek, ha most sem jön ki, akkor félbe vágom.

De aztán ki jött.

Igen, úgy kell elképzelni mint a szobrászkodást, piciket ütött rá a vésőre, ami a gyökér, és az állkapocs között volt. De, nem éreztem semmilyen fájdalmat.

2021. okt. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!