Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó bölcsességfog-vezetéses...

Alsó bölcsességfog-vezetéses érzéstelenítés mennyire rossz?

Figyelt kérdés
A fog kint van, csak sajnos szuvas,húzni kell. Azt mondta a doki, hogy vezetéses érzéstelenítés lesz. Most neten olvasom, hogy ez mit takar, de nem tudom, hogy most akkor ez sokkal jobban fáj? Valaki olyat írt régebben, hogy még a nyelőcsöve is elzsibbadt nem érezte a torkát stb... Ez igaz? Sosem húztak még alul fogat, így eléggé félek

2021. nov. 5. 00:24
 1/6 anonim válasza:

Nekem tavaly vettek ki ilyet, szóval némi információval szolgálhatok.


Egyátalán nem fogsz semmit érezni, max egy kis húzást amikor kiszedi a fogat az orvos. De ezzel kb olyan húzásra gondolj mint mikor valaki meghúzza a karodat, hogy "erre gyere". Teljesen neutrális érzés, érzékeled, hogy megtörtént, de nem fáj. Az arcod meg a nyelved egyik fele fog inkább elzsibbadni, a torkod/nyelőcsöved nem. Belém lórúgásnyi érzéstelenítőt lőttek, mert az én fogam nem is volt teljesen kint, így darabokra törve lehetett csak kiszedni. De még a 2 extra adag érzéstelenítővel sem zsibbadt el a torkom, egyszerűen nem arra a területre lövik.

2021. nov. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez megnyugtató? Neked is alsót vették ki ugye?
2021. nov. 5. 01:09
 3/6 A kérdező kommentje:
A megnyugtató után ! jelet akartam írni, mert tényleg jó ilyet olvasni, hogy nem annyira félelmetes
2021. nov. 5. 01:10
 4/6 anonim válasza:
Nekem akkor 2 nap alatt mind a négyet kivették. Az alsó kettővel kezdték az első napon, ezekből az egyik teljesen kint volt, mint neked, a másik kb félig csak, és roncsolni kellett. (Utána a felsők már meg se kottyantak másnap :D)
2021. nov. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Uhh, nem lehetett könnyű.Köszönöm a sev8
2021. nov. 5. 01:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Also vezetésesnél közvetlenül az allcsont mentén futó ideg mellé szúrnak. Ez abban esetben szar, ha pont az idegbe szúrnak, az olyan villámcsapás szerű fájdalom. Velem többször előfordult, ilyenkor sűrűn elnézést kért a fogorvos.
2021. nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!