Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás során mennyire...

IQ-Fighter kérdése:

Fogszabályozás során mennyire jellemző, hogy egyébként egészséges metszőfogakat távolítanak el helyhiány miatt? (alsó fogsor)

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele általában a kisőrlőket szokás eltávolítani, ezért is érdekelnek a válaszok/vélemények. A harapásom állítólag javulna, több hely lenne a fogak számára, és a foghúzás miatt nem esne be az ajkam sem, viszont három metszőfoggal eléggé megváltozna a fogaim szimmetriája. Félek nagyon nem lenne esztétikus, akár sorban állnak a fogaim, akár nem..


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. nov. 28. 00:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el több orvoshoz is konzultációra, és az ár-érték aranyt nézd, ne csak az árat. Sok helyen lehet kérni részletfizetést is.
2021. nov. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem kihúzták az egyik oldalsó metszőfogamat (durva torlódás miatt). Én nem problémáztam rajta, mivel a fogorvosom vett lenyomatot, a laborban pedig megcsináltak 2 mintát. Az egyik azt mutatta, hogy milyen lenne a végeredmény ha nem húznak ki fogat, és milyen ha kihúznak az alsó fogsorról egy metszőfogat. Én ez alapján automatikusan mondtam, hogy húzzuk ki, mivel látszódott, hogy sokkal esztétikusabb, és végre el is férnek rendesen a fogaim az alsó állkapcsomon.
2021. nov. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Kicsit enyhit a banatomon, hogy ez a metszofog huzasos megoldas nem egy egyedi eset.


#2-es A környezeted milyen vélemennyel van a fogsorodrol? (Rokonok, ismerősök, kollégák, olyan személyek akik gyakran látnak közelről)

Nem nagyon feltűnő az aszimmetria? Nem szokták észre venni, hogy nem szokványos a fogsorod? Nem szoktak piszkalni miatta? (Biztos szépen meg van csinálva , viszont mégsem olyan, mint amilyennek a “nagykönyvben meg van írva” és én ettől kissé félek)

2021. dec. 1. 23:47
 4/7 anonim ***** válasza:
3# Még kb. 6-7 hónap a fogszabályozás, ezért csak minimális eredmény látszik. Sosem kaptam beszólásokat, de mindenki megjegyezte, hogy jó ötlet volt a fogszabályozás. A hiányzó fog helye észrevehető, de nem annyira mint 2 hónapja. Az aszimmetriát senki sem fogja észrevenni, mert nem számolják meg a fogaimat :D nem tudom, hogy te milyennek képzeled el, de a mintámon egy szép egyenes alsó fogsor látszódik, aminél nincs semmi feltűnő. Nem látszik rajta, hogy hiányozna egy fog.
2021. dec. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem is ki kell majd és én is félek kicsit miatta, de elvileg csak szakmai szemmel lesz észrevehető.
2022. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
szerintem ki ne húzasd! damon vagy pitts fogszabival nem tudják tágítani? sztem ez barbár megoldás,kell lennie jobbnak
2022. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%

Szia, en egyszeruen nem is ertem, miert kellene kihuzni? Szerintem az enyemnel nem letezett kisebb/keskenyebb mosoly, es megsem kellett huzni, csak nehany fog oldalabol csiszolni.

Es most gyonyoru, brutal szeles “teli” mosolyom van, ha gondolod kuldol elotte-utana kepet.

Szerintem is erdemes nehany masik orvos velemenyet is kikerni!!

2022. febr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!