Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtól, vagy az injekciótól?

Fogtól, vagy az injekciótól?

Figyelt kérdés

Közel két éve szenvedek jobb oldalon a 6-os fogam miatt, az orvosom nagyon nem akarja kihúzni (annyira én sem, mert megnyílhat az arcüregem, ugyanis nagyon fent van a gyökere :(().

Ha nyitva van a fogam, semmi baja, de amint bekerül az ideiglenes tömés, annyira fáj, hogy a falat kaparom.

Múlt héten be is lobbant, pokoli hétvégén voltam túl, hétfőn egy fertőtlenítő vattát kaptam a fogamba, valamint antibiotikumot kellett szedjek. Pénteken kellett visszamennem, akkor érzéstelenítő nélkül tisztította ki, igazából nem fájt (csak egyszer), szóval elméletileg nem kellene, hogy gondot okozzon a dolog. Na, mégis belobbant... :D Antibiotikum mellett.

Tegnap ügyeletre kellett mennem, mivel egész hétvégén én dolgozom, ma is kell mennem, ezzel a fájdalommal együtt élni meg nem lehet.

Ismét egy vattát kaptam a fogamba, viszont már este éreztem, hogy kicsit feszül az arcom, de nem a fogam környékén hátul, hanem az orrcimpámnál, és annak vonalában a hátrafelé. Mára is be is dagadt az arcom egy kicsit. Eléggé fáj az injekció helye (még a fogam is, de mérsékelten már, talán a szuri helye jobban fáj), főleg, ha beszélek, vagy mosolygok.


Ez most az injekció miatt van, vagy a fogam rakoncátlankodik még mindig úgy, hogy annyira már nem is fáj? :cc Volt már valakinek hasonló? Mi a tapasztalata? (Akinek volt hasonló helyzete, a foghúzás tényleg jobb lenne?)

Tudom, sok kérdés egyszerre, de fogalmam sincs, kitől kérdezhetném ezeket.


26/L



2021. dec. 12. 06:33
 1/5 A kérdező kommentje:
(Oh, azt kihagytam, hogy az ínyem is be van dagadva, de nem csak elől, hanem hátul is, a szájpadlásom felé is.)
2021. dec. 12. 06:45
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Szerencsére nem voltam még így,de szerintem jobban járnál,ha kihúzatnád.Ezzel még így később is lehetnek problémák(ne legyenek,de előfordulhat).
2021. dec. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Laca89 válasza:
34%

Szia, én is sokat szenvedtem a fogaimmal.(pár napja volt nekem is tömés)

Lehet hogy jobb volna ha kihuzatnád azt a fogat, de mivel a fog nagy kincs ezért jobb ha elötte kipróbálsz pár dolgot hátha segít.

Feszülő és feldagadó fogínyre ajánlom az extra puha fogkefét és a parodontax fogkrém és szájvizet.

Lehet hogy hozzám hasonlóan neked is érzékeny a fogínyed a hidegre és a frontváltozásokra.

Kamilla teával is próbálkozhatsz, nekem sokszor segített és nagyon olcsó.

Ami még segíthet az a gingisol plusz fog és fogíny ecsetelő oldat.(ez gyulladáscsökkentő gyógynövények keveréke és szintén nagyon olcsó, patikákban kapható.)

Próbáld ki hátha valamelyik vagy együttesen segítenek.


Jobbulást!


32/F

2021. dec. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Volt gyökérkezelve??


Nekem bal alsó 6-os volt ilyen, óvodában tömték, 19 éves koromban esett ki a tömés, mert alatta (nem látszott, mert a tömésen belül volt) szúvasodott. Hatalmas fekete lyuk tátongott rajta. Elmentem orvoshoz, aki mondta, hogy már évek óta szúvasodhatott, a fogorvosom borzalmas munkát végzett, hagyott szúvas részt a fogban. Az új fogorvos kitakarította, gyógyszeres tömést kaptam egy hétig, utána betömte véglegesre. Egy hónapig jó volt, NULLA fájdalom, elmúlt a zsibbasztó hatása és már nem is fájt. Aztán 1 hónap múlva iszonyú fájdalom, éjjel potyogtak a könnyeim annyira fájt, reggel 8kor sírva hívtam a fogorvost. Az első az volt, hogy adott injekciót, az egyből elmulasztotta és!! Elaludtam a fogorvosi székben annyira fáradt voltam már a több napi nemalvástól :D :D Felnyitotta, gyökereket kikapta, kimosta, gyógyszeres tömés be, én haza, 3 hét múlva töméscsere, majd mégegyszer 3 hét őjabb csere, végül újabb 3 hét múlva véglegesre tömte. Már 6 éve. És semmi. nem magas, nem dagad az íny, nem fáj, semmi baja. Hibátlan munka. Ennyit a gyökérkezelésről.

2021. dec. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sajnos húzás lett a vége. :( A fogam gyökere kb derékszögben hajlik, lehetetlen gyökérkezelni, ha be van tömve, rögtön begyullad, mert pont az a gyökér volt gyulladásban, amit nem lehet elérni semmivel, szóval tegnap kikapták nagy nehezen. :)

Most épp szenvedek, mert dohányzom, így elvileg nem lehet, és tiszta beteg vagyok lelkileg, hogy ott a fogam helye. :(( Nem tudtam aludni az éjszaka és nem a fájdalomtól, hanem attól, hogy nincs ott a fogam. :'D

Viszont hosszú távon így legalább elvileg nem lesz probléma. Ebben bízom. :)

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. <3

2021. dec. 15. 05:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!