Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás, van itt...

Bölcsességfog húzás, van itt olyan, akinek gyorsan megvolt és nem olyan rossz élmény?

Figyelt kérdés

Szörnyű dolgokat hallani erről, félek is, de próbálok pozitívan hozzáállni.

Kint van a fog, nem íny alatt.

Van olyan, akinek gyorsan kihúzták és utána sem szenvedett sokat?



2021. dec. 13. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Az alsók vízszintesen nőttek, csak az oldalukból látszott egy kis darab, az egyiket kb 5mp alatt kiszedte a szájsebész, a másik volt vagy negyed óra. Mindkettő után csak enyhe fájdalmam volt még aznap este, az utóbbinál még varratszedésre is szájzárral mentem, de fájdalmam nem volt
2021. dec. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen kint van és ügyes a fogorvos, akkor nagyon hamar meglesz nyugi. Nekem konkrétan 15-20 másodperc volt maga a húzás. A 2 felsőt kellett kihúzni, nekem is teljesen kint voltak. Miután kiment az érzéstelenítő, eléggé fájt az állkapcsom a feszegetéstől, maga a fog helye nem igazán. Persze arra is vigyázni kell az első napokban. Egy fájdalomcsillapítót bevettem estére, másnapra kb teljesen megszűnt a fájdalom. Gyorsan gyógyultak a sebek is, pedig jó nagy fogak voltak. Ne aggódj, minden rendben lesz!!:)
2021. dec. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem pár napja húzták. Az alsó átlósan nőtt, azt kiszedni picit több idő volt, éreztem, hogy feszít, picit fájt. A felső ki volt már nőve, na azt 1 perc alatt kikapta:D A legrosszabb a recsegő-ropogó hang volt. Én azt hittem, sokkal rosszabb lesz utána a fájdalom, nem fogok tudni enni, rágni, stb, de egyáltalán nem volt vészes! Xiloxot írt fel az orvos, kezdetben (kb 3 napig) napi 2x, majd napi 1x szedtem és pillanatok alatt megszűnt a fájdalom. Keményet a 3-4. napon már tudtam ennj. Ja és nekem akkor lüktetett/sajgott kifejezetten, ha hajoltam, siettem, így a testmozgást szerintem érdemes minimum 1 hétig hanyagolni!
2021. dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!