Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az ismerősöm hogy-hogy nem...

Az ismerősöm hogy-hogy nem tudta megszokni a fogszabályzót?

Figyelt kérdés

Egyszer beszélgettem valakivel és mesélte, hogy kiskamasz korában tettek be neki fogszabályzót és minden napja egy pokol volt, nagyon fájtak a fogai és a fájdalomcsillapító sem segített.


Elment az első húzásra és mondta az orvosnak, hogy nem fogja bírni, mert így is nagyon fáj neki.


Aztán átmentek egy másik orvoshoz, aki rögtön ki is szedte neki a készüléket és utána nem rakott be neki másikat.


Azért érdekes, mert sokan írják, hogy 1-2 hét után jó és nekem egyrészt nincsenek állandó kibírhatatlan fájdalmaim (éreztem, hogy hússza a fogszabályzó a fogaimat, meg egy-két helyen fájt és pépeseket tudok enni, de a fogaimra eddig egy árva fájdalomcsillapítót nem kellett bevenni) másrészt tegnap már egy nagyon kicsit a hátsó fogaimon tudtam is rágni, pedig még egy hete sincs, hogy bent van a fogszabályzó - és az első drótcsere nekem jövő hónap közepén lesz, tehát akkor azt jelenti, hogy az ismerősömnek 1 hónapig volt kibírhatatlan a fájdalom.


Neki hogy-hogy ilyen sokáig tartott? Emberfüggő, hogy ki hogyan bírja vagy az ő fogszabályzó orvosa rontott el valamit?


2021. dec. 25. 07:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a fájdalomküszöbe természetesen, ez nem feltétlen az orvos hibája.

Én pl. a gyökérkezeléssel voltam így. Ismerősöm ijesztgetett, hogy pokolian fáj, én maximum kellemetlen érzésként írnám le (ugyanaz a fogorvosunk).

2021. dec. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez is igaz, csak ez tényleg meglepett, hogy ő az első drótcseréig sem szokta meg, de mondjuk én meg a bölcsességfoggal voltam így, minden rémmesét végighallgattam és nem volt semmi.


Nagyon szépen köszönöm a választ, 1! Adtam zöld pipát.

2021. dec. 25. 15:05
 3/5 anonim ***** válasza:
kifizetett többszázezret, és 1 hónap után leszedette? :DD
2021. dec. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez irreálisnak tűnik. Nekem sem magas a fájdalomküszöböm, de a fogszabit azért simán bírom. Fáj néha, persze, de nem kibírhatatlan + ekkora kiadás után le nem vetetném 1 hónap után.
2021. dec. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy nagyon fájt neki és nem bírta volna hosszú ideig, azért szedette le ilyen hamar.


Nekem most a jobboldalon fáj ha összeérnek a két fogsorom, de úgy magában, hogy mindenhol és minden pillanatban fájjon nem fáj és nem is fájt.


De akkor ezek szerint csak az van, amit írt az első, ő nem bírta úgy a fájdalmat, mint a többiek.

2021. dec. 25. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!