Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vérző ínygyulladástól lehet...

Vérző ínygyulladástól lehet magas a vérnyomás?

Figyelt kérdés

Az ínyem állandó gyulladásban van már évek óta. Néha erősebben, máskor lájtosabban. A lényeg hogy állandóan vérzik. Minden reggel mikor ébredek, és iszok akkor az első köpések tiszta véresek. Van hogy éjszaka a nyálam is kifolyik, és olyankor tiszta vér lesz a lepedő is reggel. Nyilván egy kevés vért még tud pótolni a szervezet, de mi van ha így állandóan vérzik a gyulladástól. Nekem ez olyan 5 éve van, és az is furcsa hogy magas a vérnyomásom.

150/80 as vérnyomás magas egy 37 évesnél?

Ha valahol vérzik állandóan az ember egy nagyon kicsit, amiatt nőhet a vérnyomás?



2022. jan. 4. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ettől magas a vérnyomásod.

Menj el fogorvoshoz. Rendbe kell tenni a fogínyeged, különben ki is hullhatnak a fogaid.

És menj el a háziorvoshoz is. A 150 kifejezetten magas érték. Ennek is utána kell járni, hogy mitől van és kezelni kell.

2022. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ.
2022. jan. 4. 11:05
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Inkább fordítva gondolnám, attól folyik ki olyan sok vér, mert nagy a nyomás.

Hogyan, mivel kezeled az ínygyulladást?

2022. jan. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az ínygyulladásra kamilla teával öblögetek, és aloe verát rágcsálok. Este pedig sós vízzel csillapítom a vérzést. Viszont valószínűleg a fogkövesedés miatt van a gyulladás, így nem fog elmúlni.


A napokban pont ezen gondolkodtam hogy így a szervezet belül állandóan plusz vért termel, mert ugye máshol meg szivárog. Arra gondoltam hogy emiatt az extra üzemmód miatt lehet esetleg magasabb a vérnyomásom, de így már megnyugodtam.

2022. jan. 4. 11:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem durva vérveszteség. Például egy nőnek sokkal több vére elfolyik menstruációkor. Egyébként jársz vele fogászatra?
2022. jan. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nem nagyon járok, mert félek én a fogorvosoktól. De majd megpróbálom rászánni magam ha súlyosabb lesz.
2022. jan. 4. 11:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne várjál vele, mert sokkal nehezebben tudják majd kezelni és sokkal tovább fog tartani a kezelés mint most, de az 5 év várakozás is igen sok. A vérnyomás problémára meg tényleg figyelj oda mert a vesét haza vágja, én így jártam, amikor a problémát észere vették már 208as volt a vérnyomásom az életveszélyes! A 150is magas nagyon! Ne legyél hü.lye, mert a szerveket károsítja, azzal sokat nem tudnak majd kezdeni, max. gyógyszereket szedheted majd, elég lesz a vérnyomás csökkentő és az sem mindegy napi 1 szem, vagy napi 2 szemet szedhetsz majd rá, időben menj el!
2022. jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Használsz Corsodyl szájvizet, Parodontax fogkrémet, puha sörtéjű fogkefét?
2022. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
# 8 A szájvízzel majd teszek egy próbát. Bár sok reményem nincs vele kapcsolatban.
2022. jan. 4. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!