Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül a fogszabályozá...

Mennyibe kerül a fogszabályozás? Akkor is megcsinálják ha csak felülre kérem és van egy foghiány?

Figyelt kérdés

A fogaim rendben lennének de az egyik, a bal felső 3. Előre áll, és a jobb felső 5. fogam húzták. Szeretnék fogszabályzót, de még tanulok nincs sok pénzem, ( elmúltam 18) és mindenkitől azt hallom hogy fél millió kb. Most az nem mindegy, hogy kiszámolták, hogy 1-2 èv alatt annyi volt a havi állításokkal meg az utókezeléssel. Kapából viszont ha 150–200 ezer akkor annyit össze tudok spórolni, milliomos viszont nem vagyok.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 12. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Konzultálj az iskolafogásszal. Minden kérdésedre választ fog adni.
2022. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Altalaban nem kerheted csak felulre, mert az ugy nem mukodik, de persze orvos donti el, ahogy a keszulek tipusat is o tudja majd megmondani. 150 ezer forint/ fogivtol kezdodik, keszulektol fugg,de nem csak ez a koltseg van, kell rontgen, mintavetel, esetleg fogtomes/huzas, fogkoleszedes, mert csak ugy rakjak fel, ha rendben vannak fogaid.

4-6 hetente az allitasok is penzbe kerulnek, 5-15 ezer forint kozott valahol. Majd ha levettek, kell ejszakai fogszabalyzo altalaban, ez is penz. Sajnos nem jossz ki belole 200 ezerbol, ez lehetetlen.

2022. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Sokat ér az iskolaorvossal...


Kérdező, googlebe beírod, hogy fogszabályozás, és ott kidobja a hozzád közeleső helyeket, felmész, megnézed mennyiért állítanak, teszik fel stb.

2022. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Gyorsan lenulláztatok, pedig a legtöbb fogászaton kérik az iskolafogász véleményét, javaslatát. Tudom, mert végigcsináltam.

Sok szerencsét.

2022. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Elmúlt 18, valószínűleg egyetemista lehet már, ott meg nem igazán van fogászat tudtommal.


Magánorvos szerinted majd az iskolai sztks véleményével foglalkozik?

2022. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
En nem pontoztalak, de 18 even felul, raadasul fogszabalyzassal kapcsolatban mi a fenet akarna az iskolafogaszaton? Nem az o teruletuk! Plusz nalunk mondjuk gimiben ugyan volt fogaszati ellenorzes, de konkret iskolafogaszat mar nem, mehetett mindenki fogorvoshoz oda, ahova akart.
2022. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában sosem csinálnak csak fölülre, vagy alulra, mert akkor a harapással gondok lennének. Alsó fogsorom nekem szószerint tökéletes volt, mégis kellett rá fogszabi. Összesen nekem 500 ezer volt, 5 hónapig kellett hordanom, úgyhogy 100 ezer/hónap a fix ára. Nekem nem rögzített volt, hanem az átlátszó, kivehető sínes fogszabi, amit 2 hetente kellett cserélni magamnak. A sínek ára meg havi 100k, de sokkal gyorsabb eredményt lehet velük elérni, mint a hagyományossal. Ennyit tudtam segíteni, a rögzített nem tudom mennyibe lenne.
2022. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. jan. 15. 23:24
 9/11 anonim ***** válasza:
legjobb lenne, ha kérnél egy időpontot és konzultációra, és ott mindent elmondanak, hogy mit lehet és mit nem.
2022. jan. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem rögzített, fém önligírozó van, ez mindennel együtt 600 ezer lesz a végére. A hagyományos sem sokkal olcsóbb, viszont lassabb és jobban terheli a fogakat. Mindkét fogívre kell tenni, hiszen harmonikusan kell együtt mozogniuk, harapás, stb.
2022. jan. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!