Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akkor is vehetek fel a fogaim...

Akkor is vehetek fel a fogaim megcsináltatására hitelt, ha az 3 millió forint?

Figyelt kérdés
És én csak minimálbér körül keresek...

2018. márc. 3. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen beavatkozás kerül ennyire sokba? O.o
2018. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Minimálbérre nem hinném, hogy kapsz 3 millió személyi kölcsönt - mert más nem nagyon jöhet szóba.
2018. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A cofidis pl. tényleg csak 2 milliót ad és azt sem egészségügyi, hanem klasszikus hitel keretei között...

De nincs valami állami hitel, vagy valami külön erre a problémára?

Az a baj, hogy ami van nekem problémám, arra gyerekként sem járt semmi, mégcsak kedvezmény sem.

A szüleim meg nem raktak félre semmit.


Azért ilyen drága, mert több fogamat tömni kell, fogszabályozó kell, valamint ami a legdrágább, hogy több fogam fogcsíra hiány miatt nincs, hiányos eleve a fogsorom, ezért implantátummal pótolni kell.

Csak ebből 1db 300 000 Ft körül van...

Többen is raktak már fel hasonló kérdést ezen az oldalon egyébként. Ott is megnézhetitek, hogy tényleg ennyi.

2018. márc. 3. 14:48
 4/16 A kérdező kommentje:

Najó, nem tudtam hogy a nettó minimálbér csak 92 000 Ft. Ennél azért jobb a helyzet. Nettó 120-30 körül keresek... Ha mindig túlórázok, akkor 150.

Viszont ilyen 25-40 000 között tudok csak félre tenni /hó. Ez törlesztőrészletre már szerintem majdnem elég lenne...

2018. márc. 3. 15:18
 5/16 A kérdező kommentje:

[link]


Ez egyébként elég biztató, de az a baj, hogy ez is cofidises... S ott az eü. hitelnél nem is tudom mennyi a max. keret, de jóval 2 milla alatti.

S itt pont van egy ezzel kapcsolatos kép: [link]


Csak az a baj, hogy nekem nem csak 2 fogamról lenne szó, illetve ott van még a fogszabályozás költsége, meg a tömések... Meg ehhez az egész művelethez, a megkezdéshez kell egy csomó vizsgálat, meg fogkő leszedés, még akkor is, ha alog van. Valamint az íny egy részéből is le kell vágni egy kis darabot... Ezek csak néhány ezer forintos apróságok, de sok kicsi sokra megy.


De akkora szar ez az ország. :( Ezért fizetem a 27%-os áfát MINDEN után? Meg ezért vonnak le egy csomót a fizetésemből is, hogy aztán erre a problémámra semmilyen támogatást ne kapjak?

2018. márc. 3. 15:34
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Kedves kérdező! Most már szabad világban élünk. Elköltözhetsz ebből a szar országból egy gazdagabba, ahol azonnal adnak 3 millió forintot az általad elhanyagolt fogaid rendbehozatalára.
2018. márc. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Megértelek kérdező, nekem 9 évvel ezelőtt letört a hidam, de mivel csont egyedül neveltem a gyerekem, így a mai napig nincs megcsináltatva. Közben már több fogamat is ki kellett húzni - tehát hidat már nem is tudok csináltatni. Talán most nyáron el tudom kezdeni rendbe hozatni apránként - bár nem tudom, mennyi lenne a végösszeg - meg se merem nézni.


Azt írod, szar ez az ország. De azt azért nem árt, ha tudod, hogy az Angliában élő magyar család is haza jár fogorvoshoz, mert még repülővel együtt is olcsóbb, mint kint kezeltetni.

2018. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mit hanyagoltam el? Azokat a fogaimat melyek sosem voltak, mert nem is volt csíra?

Ez genetikai Te nagyon okos...


Az usában pl. max. 8% az áfa, de ez államo ként változik, valahol csak 4.

Magyarországon 27%.

Az usában szinte minden fogorvosi beavatkozást zsebből kell fizetned, mert nincs rá támogatás. Viszont mivel nincs, ezért nem is kérik el érte a pénzt. Így ha van munkád, akkor azzal együtt esélyed is, hogy kifizesd.

Magyarországon elméletben van támogatás jónéhány dologra, mert az adónkból kolleltíven fizetjük. De gyakorlatban kb. ugyanazt kapjuk amit az amerikaiak, hiszen az orvosok az alacsony fizetéseik miatt sztrájkba kezdenek, s kizárólag a sürgősségi ellátásra szorulókat kezelik... De ha ez utóbbit nem is vesszük figyelembe, az én problémámra akkor sem jár semmi. Egyszerűen nem.

Holott ez nem csak esztétikai hátrány, hosszútávon az emésztésemre és a gerincem egészségére is kihatással van.

De az esztétikai része miatt is hatalmas hátrányokban részesülök. Pszichésen is megbetegít.

Pl. Sosem lehet így kapcsolatom... Az emberek elítélnek, azt hiszik hogy ápolatlan vagyok, holott ehhez ennek semmi köze.


Plusz a következő egyetemi karokra, szakokra sem nyerhetek így felvételt: NKE-RTK, NKE-HHK, illetve ha jól tudom akkor az "Ápolás és betegellátás"-ban több felé nem mehetnék...

De lehet van több is.

2018. márc. 3. 16:12
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Én a helyedben a körzeti fogorvosnál kezdeném. Ott ingyenes a fogkő leszedés, és a fogmegtartó kezelések is. Ha ezeken túl vagy, a fogorvosod meg tudja mondani, hogy a többi mennyibe kerül. Nem értem, miért lenne 3 millió a fogaid megcsináltatása, egy ismerősömnek teljes alsó-felső implantátumos pótlást csináltak, és másfél millióba került.
2018. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%

"Plusz a következő egyetemi karokra, szakokra sem nyerhetek így felvételt: NKE-RTK, "


Nagy kár éri így az országot...

2018. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!