Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerülne megcsináltatn...

Mennyibe kerülne megcsináltatni kb. a fogaimat?

Figyelt kérdés

Magán fogorvosnál.


Fogcsírahiányom van, elvileg az a megoldás, hogy leszedik a fogkövemet, betömik pár lyukadó fogam, egyet kihúznak, egy évre kapok fogszabályozót, majd 4 db fogamat implantátummal pótolják.


Bár diák vagyok, de erre amúgy sem kapnék semmilyen támogatást, ezért csináltatnám magán dokinál.


Viszont eddig két dokit kérdeztem és nagyon különböztek az árak, ezért kérdezem, hogy szerintetek mennyi a tiszzességes ár?



2017. nov. 25. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tippelek: a millió nem takarná be..
2017. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát az egyik egész pontosan 1.5 milliót mondott a másik azt mondta, hogy 2 körülire tippeli.
2017. nov. 25. 21:19
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nekem a legjobb (felvázolt) esetben is ez 15 hónap diákmelomból félre tett pénzem, ami kb. az összes pénzem 90%-a :D
2017. nov. 25. 21:29
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Marad az sztk. Diàknak sok segítséget adnak. Egy misét megér.
2017. nov. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam erre a problémára nem jár támogatás...
2017. nov. 26. 12:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogkő leszedést, tömést, szükséges röntgeneket (OP és teleröntgen is kéne) a körzetis fogorvos is megcsinálja TB alapon. Akár a foghúzást is, de ahhoz kell nekik papíron egy indok a fogszabályzós szakorvostól.

Ha még nem múltál el 18 éves, akkor a TB ad támogatást a fogszabályzóra - így csak 50-60 ezer egy-egy fogívre. Viszont ha már közel vagy a 18-hoz, akkor már nem biztos hogy időben vagy (itt nem a tanulói jogviszony, hanem az életkor számít).

Az implantátumok mindenképpen a magánrendelésnek maradnak meg. De ha csak erről lenne szó, így sem lesz kevesebb 1-1,2 milliónál - főleg hogy 4 darabról van szó és ezekre még korona is kell.

2017. nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 fogam lesz 400 ezer. Ebből egy implantátum és ugye a 3 korona. Akkor ebből számold ki neked mennyi lesz...nagyon nem olcsó de a fog nem is játék.
2017. nov. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

20 éves leszek már...

Jól tudom, hogy a fog nem játék, gondosan ápoltam is egész életemben.

Csak szar a genetikám.

Illetve a fogcsírák hiánya az nyílván sehogy sem lehet az én hibám.

2017. nov. 29. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!