Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért viszik sokan magán...

Miért viszik sokan magán orvoshoz a gyereküket fogszabályoztatni?

Figyelt kérdés
Azért nem mindegy, hogy 90%-át állja az állam

2022. febr. 9. 11:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Huha, magannal egy honapos a varolista, hat beszarok :D

Kerdezo, nekem csak az lett volna 6 honap sztk-ban, hogy eljussak az elso konzultacioig, utana meg ki tudja mennyit varhattam volna, mire tenylegesen felkerul a fogszabalyzo. Ismerosom elmondasa alapjan o osszesen 1,5 evet vart.

Hat koszi, de ezt inkabb kihagytuk.

2022. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
és utána sztk-ban kezelés elkezdte után már normális tempóban haladnak a dolgok, havonta tudnak állítani rajta?
2022. febr. 9. 13:16
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj havonta állítani rajta
2022. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
hát akkor azért nem olyan rossz az, akinek nincs erre a célra 1 millája..
2022. febr. 9. 13:23
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki ott csinaltatja/ oda viszi a gyereket, ahova akarja.

Ez miert faj neked kerdezo? Ha lenne ra penzem, de az sztk-s orvos jo es nem kell 1,5-2 evet varni, akkor nyilvan en se eroltetnem a magant, nem vagyok a magam ellensege.

De ha nincs tul jo hire az orvosnak, sokat kell varni (es ezzel lehet, hogy a 18-as korhatarbol ki is csuszunk!) akkor elviszem majd maganba a gyereket, minden problema nelkul.

Nem mindig a penzt kell nezni, hanem a minoseget. Egyik baratnomnek pl nem korrigaltak rendesen a harapasat, nem figyeltek ra elegge, nem szoltak neki, hogy a beszedhibaja miatt logopedushoz is kene jarnia, igy hiaba hordta az ejszakait, osszecsusztak a fogai kb fel ev alatt, miutan lekerult a fogszabalyzo.

Lehet, hogy “csak” 100 ezer volt neki anno, de duplan sziv amiatt, mert nem volt megfelelo szakember. Megerte? Nem nagyon.

2022. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

nem fáj nekem, így már értem azért, hogy aki megengedheti magának nyilván magánba viszi.


sztk-ban amúgy porcelánt lehet kérni felárasan? vagy önligírozósat?

2022. febr. 9. 15:15
 17/20 anonim ***** válasza:
65%

A magánrendelésnek és az államinak is megvannak a maga előnyei és hátrányai, úgyhogy felesleges azon vitatkozni, hogy melyik a jobb. Nyilván az anyagiak miatt van akinek csak az állami jöhet szóba, ahol ugyanúgy ki lehet fogni egy jó szakorvost, mint ahogy egy magánrendelőben egy kóklert.

Az iskolai fogászati szűrések célja a fogászati és fogazati rendellenességek kiszűrése. A beutalót pedig azért adják, mert szükségesnek látják hogy egy fogszabályzós szakorvos is megvizsgálja a gyermeket. A fogszabályzás egy a fogorvoslásból teljesen levált szakterület. Olyannyira hogy egy átlag fogorvos csak a harapási vagy fogazati eltérést tudja diagnosztizálni, azt hogy szükséges-e fogszabályzó, az milyen típusú legyen, hogy nézne ki a kezelés stb. viszont már kizárólag egy fogszabályzós szakorvos tudja megmondani.

Már csak azért is jó időben (akár már óvodás korban) utánajárni a dolognak, mert sok olyan problémát lehet időben kiszűrni, amit kisgyerek korban egyszerűen egy kivehetővel, myoterápiával vagy szimplán csak egy személyre szabott tanácsadással (cumizásról/ujjszopásról leszoktatni, nyelvlökéses nyelés, ajakbeharapás stb.) korrigálni lehet. Természetesen nem minden esetben, de így a későbbiekben sokszor meg lehet előzni egy komplikáltabb fogszabályzós kezelést (pl. szájpad tágítás, állcsont műtétek stb.)

2022. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a tb-vel csak rossz tapasztalataim vannak. Kettő fogorvos volt a rendelőben mindig, akihez jártam, egyszer a fiatalabbhoz kerültem, aki az akkor még kivehető fogszabályzómon elvágott egy drótot rajta, ami kiderült, hogy nem is szabadott volna, mert az utána lévő alkalmon mikor az idősebb hívott be magához, közölte, hogy eltörtem a drótot róla, így újat kell csináltatni. Én mondtam, hogy a fiatalabb kollégája vágta le múltkor, de a fiatalabb tagadott mindent, így nem hitte el nekem. Továbbá az idősebb fogorvos iszonyúan arrogáns és bunkó volt, fölényeskedett, csak azért mert gyerek voltam. Egyszer a tejfogamat is kihúzta, mondván, nincs hely, nem tud mit csinálni. Aztán szüleimnek elkezdte hosszasan ecsetelni, hogy sok fogamat ki kell húzni, majd maradandót is, persze velük is lekezelően beszélve, itt telt be a pohár nálam és szüleimnél. Átmentünk egy magán fogorvoshoz, aki érdekes módon helyre tudta szabályozni a fogsorom anélkül, hogy egyetlen fogamat kihúzta volna. Mikor meséltük neki, hogy a tb-n kihúzták a tejfogam, mondta, hogy teljesen szükségtelen volt, és meg volt döbbenve, hogy több fogam is húzták volna ott. Plusz a magánban megkaptam a türelmet, kedvességet, hozzáértést, empátiát, amit a futószalagszerű tb-n nem. Egyik ismerősöm oda járt fogszabályzóra ahova én régen tb-n, szegénynek rengeteg foga hiányzik, elöl lévő is, az ottani ,,orvosnak” köszönhetően. Úgyhogy nekünk minden pénzt megért a magán.
2022. febr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18 jó amuugy, de nekem magán rontotta fogamat (nem szabályzás, tömés, de rongált csak ). Míg az a magán, aki vitte a körzetemet, ügyes volt.
2022. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hat en sose mennek sztkba az egyszer biztos… inkabb gyujtok a maganra, sztkba szarnak az ember fejere, ha normalis ellatast es odafigyelest akarsz ahhoz sajnos kell penz boven
2022. febr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!