Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Belevágjak a foszabályozásba...

Belevágjak a foszabályozásba 28 éves férfiként?

Figyelt kérdés

2 helyen voltam konzultáción, az elsőn 5 perc alatt kizavartak, hogy álcsontműtét kéne, a másik helyen normálisan megvizsgáltak, mondta a doki, hogy megoldható, önligírozó készülékkel (pitts21 vagy sima fém/kerámia), kb 1.5-2 éves kezelési idővel. Keresztharapásom van.


Elvagyok keseredve, hogy 15 évet elcsesztem, és nem csináltattam meg fiatalon, tudom, hogy vannak 40-50 éves páciensek is, de valahogy nincs lelki erőm belevágni :/ Az évek viszont csak eltelnek így is úgy is.


Képek alapján szerintetek belevágjak?

Vagy milyen más lehetőségek lennének?


[link]


[link]


[link]



2022. febr. 23. 10:25
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Igen, bizonyos szintig zavar, de ott tudatosult bennem, hogy azért nem kis dolog ez.


Ha élek még 10-15 évet max, még lehet úgyse érné meg nagyon belevágni.


+ ugye itt a háború a nyakunkon

2022. febr. 25. 15:40
 12/38 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá az élethez, akkor fgoszabi előtt inkább pszichológusra költs...
2022. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

figyelj, ennyi idősen már bármi megtörténhet, rengetegen nem érik meg a 40 éves kort.


+ van 1-2 alapbetegségem is.


Nem árt mérlegelni mindent, ha beruházza az ember a megtakarításainak egy részét valamibe.

2022. febr. 26. 10:41
 14/38 anonim ***** válasza:
Jesszusom 😂😂😂😂
2022. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
na még van kb 10 napon eldönteni, majd jelzek, hogy hogy döntöttem
2022. febr. 26. 11:38
 16/38 anonim ***** válasza:

Vagj bele:)

Nekem eleg fura, hogy 30 evesen igy leirod magad, ugy beszelsz, mintha 90 eves lennel mar.

Problemak, haboruk, katasztrofak mindig is voltak es mindig is lesznek a Foldon.

Ezzel egyutt kell elni.

En 29 evesen vagtam bele, es egy percig sem bantam meg!

2022. márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Idáig 50-50 hogy belevágok.


Azért vannak dolgok, amik aggasztanak a kezeléssel kapcsolatban, és 1.5-2 év nem kis idő. Hétfőig el kéne, hogy döntsem, mert azért illik lemondani az időpontokat szerintem 10 nappal előtte

2022. márc. 3. 12:38
 18/38 anonim ***** válasza:
Kérdező, sorold már fel a pro-kontra érveket
2022. márc. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Pro:

- szép mosoly

- harapási problémák megoldása

- kicsit több magabiztosság



Kontra:

- kezelés végigszenvedése 2 évig

- kezelés alatti pöszeség-hangképzési problémák

- ára

- ilyen gumikat kell használni a kezelés alatt, amik azért eléggé hülyén néznek ki + megbonyolítják gondolom a dolgokat (konkrétan ezek tesznek bizonytalanná a legjobban, mert ilyeneket senkin nem láttam régen)

- azért egy férfin tényleg hülyén néz

- 2 évig azért röghöz köt, nem lehet elköltözni ha úgy adódik, mert más orvos nem vállalja be a kezelés folytatását



Nyilván a pozitívumok jóval többet adnának vissza, de valahogy akkor se vagyok 100%-ig biztos a dologban.



Kéne a szép mosoly, de kb azonnal :D


Akinek esetleg van valami B opciója is, az ne tartsa magában légyszi :)

2022. márc. 3. 13:07
 20/38 anonim ***** válasza:
Akkor kérj Invisalign-t, bár jó drága + gumizni ott is kell. De amúgy kit érdekel, hogy hogy néz ki? Fogszabályzót hordani igényesség, nem ciki. Az a ciki, hogy lenne rá pénzed, de nyuszi vagy belevágni. 6 hetente meg lehet messzebbre is utazni, belefér akkor is, ha elköltözöl közben. Amúgy az új rendszerekkel 1-1,5 év a kezelés és nem leszel pösze tőle. Nekem nem is volt szenvedés.
2022. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!