Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghiánynak lehet következménye?

Foghiánynak lehet következménye?

Figyelt kérdés
Hiányzik az első nagyőrlőm... Arra gondoltam, hogy nem-e szétcsúszik idővel a többi fog emiatt.
2022. márc. 3. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Évek alatt természetesen lehet némi helyezkedés , de nem kell radikális dolgokra gondolni

Valószínűleg hátulról ( kort nem írtál , szóval csak gondolom hogy van vagy lesz) a bölcsességfog lehet tol a soron következő fogakon.


( 50+os ismerősöm alsó metszője esett ki , de neki enyhén torlódásos fogsora volt , egy év alatt a fog helye "eltűnt" ,most olyan mintha 3 metszője lenne , megszokottnál nagyobb hézagokkal. Mondhatni besorolt :D )

2022. márc. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Berakatsz egy csapos fogat.
2022. márc. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De igen, idővel a mögötte lévő fog bedől a helyére. Nem testes elmozdulást kell elképzelni, a gyökér marad a helyén, csak a koronális rész kezd eldőlni, ami miatt így nyilván azzal a fogaddal romlik a rágófunkció. A szemben lévő fogpárja pedig elongálódik, vagyis kinő (keresi a párját), ami a fogérzékenységhez vezethet, extrém esetben emiatt azt a fogadat is elveszítheted. Ha az említett fogak már elfoglalták a kihúzott helyét, akkor oda már pótlás egyáltalán nem szerkeszthető, vagy csak komoly kompromisszumok árán.


2-es! Csak a félreértések elkerülése végett: szerintem te implantátumra gondolsz, vagy ahogy egyesek hívják, műgyökérre. A csap egészen mást jelent a fogászatban (csapot meglévő fogba rakunk bele, amikor a koronai rész nagyon destruálódott, de a gyökér jó állapotban van).

2022. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok és valóban pongyolán fogalmaztam, de arra gondoltam amit írtál.
2022. márc. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem több éve ki lett húzva alul az egyik 6os. a mögötte levő utolsó két fog eldőlt, kb 45fokban áll.

azt mondta a fogorvos hogy most még elmegy de 10-20 év múlva problémás lesz.

2022. márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!