Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 34 évesen fogszabi ilyen...

34 évesen fogszabi ilyen állapotú fogakkal?

Figyelt kérdés
Van olyan 8 db tömött fogam, és 2 gyökérkezelt. Van értelme így belevágni, vagy csak kidobott pénz és idő lenne?

2022. márc. 6. 11:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
39%

10. Biztos mindjárt nekem kell elnézést kérni, hogy falun lakom, és csak egy ilyen fogszabályzóst találtam. És azért azt is vegyük figyelembe, hogy normálisan 18 éves kor alatt kéne rendbe hozni a rossz fogakat, na de azt ki hozza a rendbe? Talán a gyerek kötelessége, ha már a szülő nem hajlandó rá? Komolyan, ez olyan, mintha mindenki városon élne, és csakúgy dobálná ki a milliókat a zsebéből.

Kedves 10., örülök, hogy ez neked sikerült 28 éves korodra, de azért ne felejtsd el azt te se, hogy mint emberek, személyiségek, nem vagyunk egyformák, és a lehetőségek sem egyformák adottak.

2022. márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

“ És azért azt is vegyük figyelembe, hogy normálisan 18 éves kor alatt kéne rendbe hozni a rossz fogakat, na de azt ki hozza a rendbe? Talán a gyerek kötelessége, ha már a szülő nem hajlandó rá?”


Epp ez az, a legtobb szulo leszarja, vagy penze es ideje nincs ra.

Ugyanis ez egy hosszadalmas macera, ide oda rangatni a gyereket a fogorvoshoz, egyszerubb hagyni az egeszet.

Epp ezert vannak egyre tobben, akik felnottkent jutnak el oda, hogy van ra kereruk, hogy megcsinaltassak a fogaikat.

2022. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

+ a TB-s fogszabályzás messze elmarad attól, ami ma magánban elérhető. Nekem volt anno, de ég és föld a különbség. Akkor a hagyományos gumis fogszabival alig akartak megmozdulni a fogaim. A helybentartást meg sem említette az orvos, bent hagyta a bölcsességfogaimat is, így azok később szépen összetolták.

Most 29 évesen már bölcsességfogak nélkül kezdtem bele és önligírozóval, ami 6 hónap alatt “kivasalta” a fogsorom, fájdalom nélkül. 1-1,5 év után fog lekerülni, utána kivehető fogszabi + retenciós ív a helybentartás miatt.

2022. márc. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
tb-s fogorvosnál nem volt retenciós készülék?
2022. márc. 7. 07:49
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem, semmi nem volt, nem is említette, hogy kellene, én meg 16 évesen nem is tudtam ilyenekről.
2022. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Nekem 30on tul kezdtek osszekuszalodni a fogaim a bolcsessegfogaktol. Elotte szep egyenes fogsorom volt.


Van olyan ismerosom akinek volt 18 alatt fogszabalyzoja es huszonevesen szinten osszetotrlodtak neki

2022. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!