Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az nagyon gáz, ha most, 18...

Az nagyon gáz, ha most, 18 évesen kezdek el fogat mosni? 😅

Figyelt kérdés

A szüleim sosem tanították, hogy esténként mossak fogat, sose volt fogkefém.

Most vettem magamnak, mostmár használni is fogom. Késő ilyenkor elkezdeni amúgy?

Szeretnék majd fogszabályzót is, remélem azzal sem késtem még el.



2022. máj. 16. 19:50
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő elkezdeni. Felejtsd el, hogy eddig nem mostál és folytasd a megkezdettet. Nem kell elmondani a barátoknak sem. Tartsd titokban.
2022. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Ciki, de nem neked. Sajnalom, hogy igy nottel fel. Ha szerencses vagy, nem romlottak el a fogaid, ez sokmindentol fugg. Viszont ha teheted, nezesd meg, tomesd be. Hasznalj fogselymet es jol mossad. Ha minden jol megy, kitartanak melletted a fogaid.
2022. máj. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
és hány lyukas/tömött/gyökérkezelt fogad van?
2022. máj. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Semennyi, sosem volt baj eddig a fogaimmal.🤷‍♂️
2022. máj. 17. 10:57
 15/34 anonim ***** válasza:
68%

na most hol van a gyakoris fogorvos, aki azt mondja nem a genetikán múlnak a jó fogak?


Én napi 2x mosom + szájvíz + fogselyem és mégis van 8 tömött fogam..

2022. máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
De fogorvos látott már? Ha igen, sose mondta, hogy mosni kéne?
2022. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Nem látott, baj sosem volt a fogaimmal, alapból meg, ha még a fogmosás is elmaradt, szerinted jártam rendszeresen fogorvoshoz?
2022. máj. 17. 13:09
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

jah, akkor honnan tudod, hogy tényleg nincs-e fogszuvasodásod?


Azt már csak akkor érzed, ha nagyon végstádium felé közeledik..

2022. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Csak onnan gondoltam, hogy iskolában szokott lenni rendszeres fogászati szűrés...

Így akkor simán lehet rossz fogad, fogköved.

2022. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is ugyanezek voltak. Sosem mondták, hogy mossak fogat rendszeresen, csak akkor mostam meg, amikor fogorvoshoz mentünk a sulival. Gyerek voltam, nem érdekelt a saját egészségem. Aztán 16-17 évesen kiderült, hogy fogszabályzóra lenne szükségem. Sok-sok vizsgálat után végül 18 évesen meg is kaptam a fogszabályzóm. Mielőtt felkerült kaptam egy kis előadást a fogszabályzós életről, amiben kiderült, hogy ha nem mosok rendszeresen fogat, a fogszabályzó ki is lyukaszthatja a fogam. Na, ezt nem szerettem volna, így azóta egyetlen egy napot se, hagytam ki fogmosás nélkül.

Szóval a lényeg, hogy nem, sose késő elkezdeni és nem a te hibád volt, hogy eddig nem tetted. De ha fogszabályzót szeretnél, érdemes elkezdeni minél hamarabb rendszeressé tenni!

2022. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!