Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megmondhatom a fogorvosnak...

Megmondhatom a fogorvosnak melyik fogamat csinálja, vagy ő dönti el minden esetben?

Figyelt kérdés

A genetika, illetve egy rossz fogorvos is közrejátszott abban, hogy eléggé rossz állapotban vannak a fogaim, szerintem a 60%-uk szorul valamilyen beavatkozásra. Egy időben elkezdtem őket csináltatni, de sajnos munka és pénzügyek miatt egy idő után nem tudtam folytatni. Most kezd rendeződni a helyzet minden téren és szeretnék újból belevágni.

A múltban akiknél voltam (2 fogorvos), a röntgen felvétel után mindketten elkezdték csinálni a fogaimat, ahogy ők jónak látták kérdés nélkül.

Viszont nem tudom mindet egyszerre megcsináltatni, csak részletekben. Éppen ezért szeretném, hogy az elöl lévő fogaimmal kezdje, hogy legalább bátran merjek mosolyogni és esztétikailag jobb legyen az összkép. A hátsók sincsenek túl jó állapotban, de nem akadályoznak a rágásban, nem fájnak stb. Ellenben az elsők miatt nagyjából minden helyzetben ahol emberek között vagyok, kellemetlenül érzem magam.


Szóval, ha megkérem a fogorvost, hogy az elsőkkel kezdje, akkor azokkal fogja kezdeni, vagy "felülbírálhat" mondván, hogy van amit fontosabb lenne szerinte kezelni?



#sorrend #fog #fogorvos,
2022. jún. 21. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy van ennek is sorrendje,de kérheted .
2022. jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megkérheted, aztán ő majd eldönti hogy melyik a fontosabb. De ha megoldható, akkor természetesen figyelembe fogja venni a kérésed. Főleg ha magánba mész.
2022. jún. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan beavatkozást nem végezhetünk, amibe nem egyezel bele. Alapvetően a fogorvos dolga, hogy elmondja, hogy mikre van szükség. De ebből szerintem nem lesz probléma, ha nem "felülbírálod", csak kéred, hogy azzal kezdjék.
2022. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen megmondhatod.
2022. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosként válaszolok. Valószínűleg nem leszek népszerű, de nem is azért írok ide, inkább az a fontos, hogy ne érjen meglepetés, ha elmész fogorvoshoz.

Igen, van az a szituáció, amikor dönthet a beteg arról, hogy mivel kezdjünk, de erre kivétel nélkül mindig én kérdezek rá, az nálam a kezelés végét jelenti, ha valaki beül a székbe és közli velem, hogy akkor mi is lesz ma. Elvégre ez egy orvosi rendelő, nem a jeruzsálemi piac. Ha nincsen kirívóan súlyosabb állapotban lévő fog, amit jó volna elkezdeni, ha nincs semmi szakmai felülbírálat, akkor mindig megkérdezem a beteg, hogy van-e kérés.

De sok olyan helyzet van, amikor erre nincs lehetőség. Például, ha hátul látványosan húzni való fogak vannak, akkor a metszőkben lévő tömés az utolsó, ami szóba jön. Ennek szakmai okai vannak, amikbe most nem kívánok belemenni, de alapvetően van egy fontossági sorrend, melyben a "merjek mosolyogni" nem dobogós.

Úgyhogy néhány jó tanács:

1. azzal semmiképpen se kezd a kezelést, hogy ki mindenki tehet arról az állapotról, ami a szádban van, mert nagyon visszatetsző (szintúgy nem fogok belemenni, de fog találni ott az orvos olyat, amiről vastagon egyedül te tehetsz ), nekem az első dolog ilyenkor, ami átfut az agyamon az az, hogy fogadjunk, ahogy kimegy az ajtón majd meg engem fog szidni. Nyilván vannak kontár szakemberek, de tipikusan nem olyan szájból hangzik el a "fogorvos tette tönkre" kezdetű, ahol ez egy percig is jogosnak tűnne. Ezt hanyagold, nekem több kollégám is itt konkrétan el is küldi a beteget és biztosítalak róla, hogy a jó fogorvos fog emiatt elzavarni, az, akinek nincs szüksége arra a pár tízezer forintodra.

2. Ne utasíts, hanem kedvesen kérdezd meg. Mint írtam, ez nem piac, ahol te elmondod, hogy mit kérsz, itt vannak komoly szakmai protokollok, amelyek csak pár esetben hághatóak át. Miután megvizsgált, kérdezz rá, hogy lehet-e esetleg ezzel vagy azzal kezdeni, aztán ő megmondja, hogy mit ajánl, vagy hogy tervezte. Igen, van arra is esély, hogy teljesen elzárkózik a te kérésedtől, ebben az esetben neked kell eldöntened, hogy "fejet hajtasz-e" előtte és elfogadod az ő véleményét, vagy továbbmész. Előbb utóbb fogsz találni olyan dokit, akinek csak az a fontos, hogy minél több pénzt hagyj ott, de mint írtam, egyáltalán nem biztos, hogy ő amúgy mindemellett jó szakember is.

2022. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#5 Részemről egyáltalán nem leszel népszerűtlen, sőt éppen ellenkezőleg köszönöm a tartalmas és őszinte választ :)

Eszembe nem jutott volna utasítani a fogorvost, rossz volt a szóhasználat a fő kérdésben. Természetesen illedelmesen megkérdeztem volna az állapotfelmérés után, hogy van-e lehetőség erre. Azzal is tisztában vagyok, hogy jó néhány problémát magamnak is köszönhetek a fogaimmal kapcsolatban, eszembe nem jutna felhánytorgatni, hogy amúgy csak genetika meg egy kókler orvos tehet róla.

2022. jún. 21. 21:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy apró lyuk volt az egyik fogamon, amit meg akartam csináltatni, de az orvos azt mondta, van egy másik, ami talán éppen menthető, az sürgősebb...3 alkalom után rájött, hogy nem az, így a vírus miatti korlátozások során, illetve pénzhiány miatt az apró lyuk hatalmas lett, így nemrég magán fogorvossal megcsináltattam, tömni már nem lehetett, korona lett a vége, szóval egy néhány perces, ingyenes kezelés helyett egy nagyjából 70000-es fogpótlás lett, szóval részemről ennyi volt a körzeti fogorvosomba vetett bizalom
2022. júl. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!