Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Járok pszichiáterhez, de úgy...

Járok pszichiáterhez, de úgy érzem felesleges. Ezt így megmondhatom neki?

Figyelt kérdés
Nem mondom, hogy teljesen jól vagyok, de azt hiszem meg tudnék lenni gyógyszerek nélkül is.
2012. júl. 29. 20:57
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Csak attól félek, hogy kötekedni fog vagy meg akar győzni, hogy kell...
2012. júl. 29. 20:59
 2/27 anonim ***** válasza:
Nyugodtam megmondhatok, de neki hivatásánál fogva az a feladata, hogy a hozzá fordulókat bizonyos dolgokról meggyőzze. Így téged is meg akar majd győzni arról, hogy szükséges van a segítségére. Nem tudom, milyen gyógyszereket szedsz, de annyit tudok, hogy a pszichiátriai problémákra szedett gyógyszereket nem lehet egyik napról a másikra abbahagyni, a csökkentést is orvos felügyelete mellett, fokozatosan kell megcsinálni.
2012. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen mond meg neki, hogy szeretnéd a gyógyszereket elhagyni vagy csökkenteni.

Ezeket nem lehet egyik napról a másikra abbahagyni, szükséged lesz a segítségére, mert könnyen azon kaphatod magad, hogy rosszabbul vagy, mint voltál.

2012. júl. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Mond meg, hogy nem akarsz gyógyszereket szedni, támogatom ezt, mert azok a bogyók semmit nem segítenek, csak rontanak a helyzeteden. Ne foglalkozz vele mit mond. Inkább pszichológushoz járj!
2012. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

4/4. Ne adj felelőtlen tanácsokat. A pszichiáter csak akkor ad gyógyszert,ha arra szükség van! Ezt egy pszichológussal való beszélgetés nem helyettesítheti!

Mond meg az orvosnak,hogy így érzel és hallgass arra,amit tanácsolt. Talán változtat a gyógyszerezésen,ha ő is lát javulást.

Éppen a gyógyszereknek köszönhetően érzed,hogy jobban vagy. De ha abbahagyod a gyógyszeredet,akkor még súlyosabb állapotba kerülsz,mint előzőleg.

A testvérem állt állandó kezelés alatt. Az ő viselkedéséből,kezeléséből szerzett tapasztalataim alapján írom ezt.

2012. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%
Tapasztalatból írom, hogy a gyógyszerek csak rontanak a helyzeten. Persze, ha vkinek súlyos pszichés betegsége van, akkor indokolt, de akkor a pszichiátriai osztályon lévő kezelés is. Sajnos divat betegség lett a depresszió (nem tudom te mire szeded a gyógyszert), és ha már vkivel történik vmi olyan, ami megrázza lelkileg és nehezen lép rajta túl, azt már betegnek titulálják. Holott ez természetes reakció és ezen semmilyen gyógyszer nem segít. Sőt, ezek a gyógyszerek függőséget és más problémákat okoznak. Persze mindenki maga dönti el, hogy mérgezi-e magát vagy erőt vesz magán és igenis meggyógyul. Mind csak akarat kérdése. Főleg, hogy a kedves kérdező azt állítja, hogy a gyógyszerek nélkül is meg tudna lenni.
2012. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
@ 6. válaszoló: pontosan így gonsolom, ezért jött az ötlet, hogy minek is kell ez nekem? Enyhe depresszióra szedek antidepit.
2012. júl. 29. 21:57
 8/27 anonim ***** válasza:
56%
Anno engem is depressziósnak véltek és felírtak antidepresszánst, meg nyugtatót. Szedtem, mert én naiv azt hittem, valóban segítenek. De tévedtem. Függő lettem és az állapotom rosszabbodott, sőt, pánikbeteg lettem. De már több éve teljesen tiszta vagyok és sokkal jobban érzem magam, kiegyensúlyozottabb vagyok, másként látom a világot, pozitívabb szemlélet váltáson mentem át. Sokat segítettek a relaxációs gyakorlatok is. És persze a helyes táplálkozás, vitamin, ásványi anyag forrás, mozgás. Még amit tudok ajánlani, egy oldal: [link]
2012. júl. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

oké, de azért azt nem gondolod komolyan, hogy gyógyszerektől lettél pánikbeteg??

egyébként köszi a tanácsokat!

2012. júl. 29. 23:05
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a gyakorikérdésekponthún a pszichiáter nem olyan jó, úgyis csak indokolatlanul teletöm gyógyszerekkel, holott simán eég enne, ha beszélgetnél egy baráttal vagy pszichológussal. Sőt, én is vállalok beszélgetst 4000/órás áron, attól biztos jobban lesz az ember, akinek az agyának a kémiája nem megfelelő. Ugyan már. Mondd meg az orvosnak nyugodtan, hogy úgy érzed, nem volna rá szükséged, és ha nem úgy van, akkor valószínűeg el is tudja magyarázni, miért.
2012. júl. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!