Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után fájhat még...

Gyökérkezelés után fájhat még a fog? És ha igen meddig?

Figyelt kérdés
Fájt a fogam elmentem dokihoz magánba aki betömte de aztán még jobban fájt igy visszamentem és idegtelenitette/gyökérkezelte. Azota is fáj. Most akkor mit csináljak? Miért fáj hisz igegtelenitve van! Eddig 25 ezrembe van és nem akrom h kihuzzák mert a 4 es fogam felül szoval elég durván néznék ki annélkül mert nagyon láthato ha nincs meg!
2008. dec. 19. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Nekem is fájt a fogam, betömte, fájt tovább,és végül gyökérkezelte. De továbbra is fájt, és kiderült hogy a gyökérhártyám van begyulladva. Lehet neked is az a bajod? Csinált a doki röntgent? Nekem gyulladáscsökkentőt, antibiotikumot írt fel. Jó erőssel kezdtük, de azt kihánytam, a többi meg nem hatott. Így meg kellett várni, míg magától elmúlik...:S

2008. dec. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem irt fel antibiotikumot és röngent sem csinált. MOST GYÓGYSZERES puha tömés van benne. én magamtol szedtem eddig a cataflamot (1 hétig ) és most Demalgont szedek folyamatossan
2008. dec. 19. 22:48
 3/12 A kérdező kommentje:
mennyi ideig fájahat???
2008. dec. 19. 22:48
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Valószínűleg be van gyulladva, mert a gyökércsatorna nem tisztult ki teljesen

ilyenkor resecalni szoktak,vagy kihúzni.

2008. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
resecalni? az mit jelent? kihuzni? azt neeee!!!
2008. dec. 19. 22:53
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Nővéremnek is gyógyszeres vattát vagy mit tett bele az orvosa gyökérkezelés után, és csak jobban bedurrant neki a foga... Egy másik orvoshoz elment, kitisztytotta neki, betömte, és el is múlt a fájdalom. Nekem mondjuk nem, nekem elég lassan, de én nem szedtem semmit, amint mondtam. Nyitva volt a fogam míg be volt gyulladva. Mivel gy.kezelt, jobban törik, ée is tört a széle. Így már nem sok maradt a fogamból, mégsem húzta ki a dokim, megcsinálta olyannak, amilyen volt-szinte. Sztem kérj röntgent. Foghúzást ritkán csinálnak manapság, csak nagyon indokolt esetben, ha már nem lehet vele mit kezdeni.
2008. dec. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
bemetszik az ínyt és keresztben elvágják és kiszedik a gyökércsúcsot.
2008. dec. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
nekem uez volt par eve, betomtek, gyokerkezeltek, aztan egesz ejszaka fajt, nem tudtam aludni. Masnap kihuztak. De mivel ez hatul volt, azota nem is latszik a helye.
2008. dec. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Épp gyökérkezelés alatt áll a fogam (jobb felső 5ös fog), lassan két hete. Nekem is megröntgenezte, mielőtt kezelni kezdte. Még mindig az ideiglenes lezáró (cementes tömés van benne) mert még nem tökéletes. A gyökércsúcson még van gyulladás. Kezelés után közvetlenül fáj, még vagy 2 napig. Ez természetes, hisz meg van piszkálva, és amíg benne van a gyulladás ez érthető is. Most az én fogam is nagyon fáj, most jöttem a dokitól még egy órája sincs. Addig fogja tisztogatni (kb. hetente) amíg érzékeny lesz. Legalábbis az én orvosom ezt mondta. Amikor már egy kis érzékenység sincs, akkor fogja véglegesen tömni, lezárni.
2008. dec. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Az előző vagyok, de egy gyökérkezelt fog sajnos már sosem lesz tökéletes. Könnyen elroppanhat. Érdemes elgondolkozni rajta, ha már sikerült megmenteni, akkor csináltatni rá egy koronát.
2008. dec. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!