Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A reggeli fogmosást reggeli...

A reggeli fogmosást reggeli előtt vagy után teszitek meg?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem ez, mert olvastam, hogy elvileg közvetlen evés után nem ajánlott fogat mosni, viszont arra sajnos nincs időm reggel, hogy várjak evés után legalább fél órát.

Viszont ha előtte mosok annak van értelme?



2022. jún. 29. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor mosol, van értelme.

Egyébként én is úgy tudom, hogy egyfelől minden étkezés után mossunk fogat, másfelől viszont pl. narancsléivás után várjunk vele...

2022. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig utána mosom meg.
2022. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mikor felkelek, megmosom,de semmi bajod nem lesz, ha reggeli után mosod meg rögtön.
2022. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2022. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is ez a cikk alapján kérdeztem :)
2022. jún. 29. 13:53
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem tudsz fél órát várni, akkor is utána. Előtte semmi értelme, este is mostál. A kajamaradványt kell lemosni. Ha reggeli előtt mosol, egész nap rajta marad a kaja.
2022. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

1

Sajnos a valóságban közel sem túl jó naponta minden étkezés után fogat mosni. A tesóm is egyszer ezt elkezdte mert ugye ezt olvasta, ezt ajánlják. A gyakorlatban elvékonyodott valami a fogán, és iszonyú érzékeny lett már 2 hónap után. El is ment fogorvoshoz és ott mondták neki hogy csökkentse le reggeli és esti fogmosásra, mert tönkreteszi a fogát. Itt is igaz az arany középút.

2022. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Előtte semmi értelme, este is mostál. A kajamaradványt kell lemosni."

Nem csak azt. A lepedéket is.

2022. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Reggeli után.
2022. jún. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Valójában a fogmosás nem (csak) az ételmaradéknak szól, hanem a bakteriális lepedéknek, ami úgy alakul ki, hogy a nyálban élő baktériumok megtapadnak a fogon. Kb. 24 óra alatt képződik, viszont azért kell mégis naponta kétszer fogat mosni, mert 100%-osan úgysem tudod eltávolítani.


Szóval legjobb reggeli után, ha ki tudod várni az egy órát. Ha nincs rá lehetőség, akkor inkább moss fogat reggeli előtt, mint közvetlenül utána. (Főleg ha savas dolgok is fogynak reggelire, pl. kávé vagy gyümölcslevek.)

2022. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!