Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Perzisztáló fogak rögzítése?

Perzisztáló fogak rögzítése?

Figyelt kérdés

A felső oldalsó metszőfogam tejfog. Sajnos elkezdett nagyon mozogni. Nincs alatta maradandó fog.. ilyenkor szóba jöhet valami féle rögzítés? Vagy esetleg van valami megoldás implantátum helyett? Korona azért necces, mert ahhoz úgy tudom reszelik a többit is. 😞 nagyon csábító az implant, de jelenleg nincs rá keretem😔főleg úgy ha be sem fogadja a szervezetem.. (addig míg összespórolom tuti nem marad meg a fogacska már annyira “lóg” h kocogtatja az alsó fogam)


Természetesen mihamarabb megyek orvoshoz, csak szeretném ha írnátok tapasztalatokat.



#tejfog #Perzisztálófog
2022. jún. 29. 23:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Sínezéssel lehet rögzíteni (a többi foghoz rögzítik a nyelv felől egy fém szalaggal), de ez csak ideiglenes megoldást jelentene, a tejfog nem bír el akkora rágóerőt, mint egy maradófog. Ráadásul a kicsi felületére nehezen tapad meg a sín.
2022. jún. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!