Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mindig csak lidokaint adnak...

Mindig csak lidokaint adnak foghúzáskor?

Figyelt kérdés
Mennyire általános hogy lidokain injekciot adnak be foghúzás előtt? Neked ezt adtak, zsibbadtam tőle, viszont teljesen éreztem a foghúzás okozta fájdalmat így. Bölcsesség fogat húztak ki, nem volt gyulladásban, úgy mentem a dokihoz is, hogy a fogam sem fájt. Egy másik orvos húzott már bölcsesség fogamat, és ott semmi fájdalmat nem éreztem, az biztos hogy nem lidokaint adott be. Kérdeztem ennél akinél most volt, miért csak lidokaint kapok? Azt mondta elég ez is. Habár mondta van 2 másik ami erősebb ennél de nekem ez is jó lesz. Magánorvos volt, szájsebész.
2022. aug. 2. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Tuti van más is, nekem volt már olyan, hogy három után sem zsibbadt, akkor mondott valami mást az asszisztensnek, hogy szívjon fel, na azután elzsibbadt rendesen!

Lehet lovakat is kezelt. 😂

2022. aug. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta elég ez is. Habár mondta van 2 másik ami erősebb ennél de nekem ez is jó lesz."

Én keresnék egy másik fogorvost.

2022. aug. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A lidokain olcsó és kevesen allergiásak rá. Persze rengeteg féle betablokkolo letezik. De sok más elven működő érzéstelenítő is
2022. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvosi rendelők 99%-ában van Lidokain, a Lidokainra allergiásoknak van Artikain, a szívbetegeknek pedig adrenalinmentes Lidoikain. És ennyi.
2022. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Gyerekkoromban volt, h 6-ot kaptam, mert még akkor is fájt. Most meg olyat adnak a dokik, h órákig semmit sem érzek. Uaz az injekció, változott a beadás módja. Nem szabadott vna fájnia. Rosszul adták be a szurit, vagy nem vártak eleget vagy tényleg volt ott gyulladás, csak nem okozott tüneteket. És/vagy tényleg fájt picit, és fogalmad sincs, h a szuri nélkül mennyire fájt vna. Műteni szoktak ilyen injekció mellett, és semmit sem érez a páciens. Persze jól kell beadni. Kaptam sajnos már jó sokat, tudom.
2022. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!