Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor szokott ecsetelni egy...

Mikor szokott ecsetelni egy fogorvos?

Figyelt kérdés
Ha valakinek ínysorvadása vagy fogszuvasodása van? Vagy akkor is pl ha valakinek gyulladt az ínye, mint pl nekem? Akkor nem érdemes beecsetelnie?
2022. szept. 20. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mivel.
2022. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ínygyulladásra alapvetően a fogkőleszedés és az otthoni tökéletes szájhigiéné (napi 2x fogmosás + fogselyem) a terápia. Kiegészítésként lehet szájöblögetőt, fogorvos is tud "ecsetelni", de ez csak ilyen kiegészítő kezelgetés, ettől nem fog elmúlni.
2022. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kedves kettes hozzászóló, arról esetleg téged így külön szabadna megkérdezzelek, hogy fogselyem helyett szájzuhany a már említett ínygyulladásra és lehetséges fogágybetegségre jó megoldás lehet? A fogköztisztitó kefe és a szájzuhany között vacilálok, inkább az utóbbi, mert sokkal egyszerűbbnek tűnik, és amíg fogselyemmel vagy fogköztisztitó kefével szinte 100%, hogy a hátsó rágófogaimat esélyem sincs elérni, addig egy ilyen szájzuhanyos eszközzel szerintem jó lehet. Még sose használtam, most terveznék venni egyet. Csak nem tudom, hogy már előrehaladott gyulladásra nekem érdemes-e azt használnom, vagy csak rosszat tennék vele, hogy erőteljes vízspriccelés érné az ínyem.
2022. szept. 20. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!